Zāļu tējas, kurām jābūt katrās mājās! Ievāc tās un būsi vesels kā rutks!

1 komentārs
Zāļu tējas, kurām jābūt katrās mājās! Ievāc tās un būsi vesels kā rutks!
LETA

Pavasaris ir iestājies pilnā plaukumā un arī vasara nav aiz kalniem. Tas nozīmē, ka augt sākuši dažādi augi no kuriem var pagatavot ne tikai gardas, bet arī veselīgas zāļu tējas.

Skaties.lv ir apkopojis populārākos augus, kurus arī tu pats vari atrast pļavās vai omītes dārzā.

Liela daļa ārstniecības augu jāvāc to ziedēšanas sākumā. Tāpēc nepalaid garām brīdi, kad pats vari izveidot zāļu augu krājumus savai veselībai!

Aveņu tēja

Foto: pixabay.com

Aveņu lapu tēja ļoti labi palīdz saaukstēšanās gadījumā – tā palīdzēs gan elpceļu iekaisuma, gan gripas gadījumā. Tējai izmatojams viss augs – aveņu lapas parasti vāc pavasarī, saknes – rudenī, ogas lasa, kad tās nogatavojas– jūlijā un augustā.

Sarkanais un baltais āboliņš

Foto: pixabay.com

Abu zālīšu ārstnieciskais efekts detālās atšķiras, taču pēc būtības abas zālītes darbojas kā labs atkrēpošanas līdzeklis klepus gadījumā, kā arī drudža mazināšanai saaukstēšanās gadījumā. Ir teicams asins attīrītājs.

Asinszāle

Foto: pixabay.com

Asinszāle ir īsts dabas brīnums savu ārstniecisko efektu ziņā – tai ir pretiekaisuma, zarnu darbību veicinoša, antiseptiska, uc. iedarbība. Turklāt tai ir visnotaļ efektīva iedarbība vieglu depresiju gadījumos, jo asinszāle ir dabisks antidepresants.

Baltā nātre

Foto: pixabay.com

Nātres, lai arī dzeļošas, ir lielisks pretiekaisuma līdzeklis, kas mazina asiņošanu. Nomierina centrālo nervu sistēmu, attīra asinis, pazemina cukara līmeni asinīs.

Kumelītes ziedi

Foto: pixabay.com

Šis, iespējams, ir populārākais augs, no kā tiek gatavotas zāļu tējas. Kumelītēm ir nomierinošs efekts, uzlabo kuņģa darbību, uzlabo miegu, stiprina imūnsistēmu.

Liepziedi

Foto: pixabay.com

Vēl viens ļoti populārs augs, jeb precīzāk, liepu ziedi, kas tiek izmantoti dažādās zāļu tējās. Efektīvs līdzeklis cīņā pret klepu, apaukstētu kaklu, garīgai un fiziskai veselībai, stiprina imūnsistēmu.

Māteres laksti

Foto: pixabay.com

Nomierinoša un asinsspiedienu pazeminoša zālīte. Lieto bezmiega, paaugstināta stresa apstākļos.

Pelašķis

Foto: pixabay.com

Nav apetītes un ēstgribas? Tad jādzer pelašķu tēja, kas uzlabo gremošanas trakta veselību, kā arī mazina iekaisumus.

Piparmētras

Foto: pixabay.com

Uzlabo vispārējo pašsajūtu, tonizē, mazina depresiju un ķermeņa diskomfortu, kā arī nodrošina veselīgu miegu. Piparmētra uzlabo sirdsdarbību. Iesnu laikā izmanto piparmētras atvieglo elpceļus.

Protams, ir vēl daudz un dažādu, svarīgi nepalaist garām zālīšu ievākšanas laiku.

1 komentārs