Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

5 komentāri
Visu laiku sliktākais Latvijas kandidāts uz “Eirovīziju”? “First Question” skaļās izgāšanās aizkulises
Foto: Picture Agency

Vakar vakarā visa Latvija ar aizturētu elpu sekoja līdzi “Eirovīzijas” nacionālās atlases pirmajai kārtai, kurā 11 mākslinieki cīnījās par četrām ceļazīmēm uz pusfinālu. Pārliecinoši aprunātākais priekšnesums noteikti pieder Mikum Tilleram, kurš vakar uz skatuves kāpa ar pseidonīmu First Question. Sazinājos ar viņu, lai apjautātos, kāpēc tāds rezultāts.

Īstais šovs palika aizkulisēs

“Es jūtos ļoti labi. Pie sirds baigi neņēmu neko no tā visa,” skaidro Tillers, kurš nenoliedz, ka dažiem komentāriem par priekšnesumu piekrīt arī pats. Kā izrādās, praktiski neko no iecerētā šova nacionālās atlases organizatori puisim nav ļāvuši izpildīt.

“Man uz skatuves bija paredzēts sprādziens ar HOLI krāsām, taču nedēļu pirms uzstāšanās man pateica, ka to visu nebūs iespējams satīrīt pirms nākamā mākslinieka,” stāsta skarbi kritizētais mākslinieks, kuram šovs jau bijis gandrīz izdomāts līdz pēdējai detaļai, bet nācās domāt rezerves versiju.

Foto: “First Question” uzstāšanās

“Eirovīzijas” virtuve un balss kā instruments

Viens ir trīs minūtes atrādīties kameras priekšā, bet pavisam kas cits – dzīvoties aizkulisēs, sākot no dziesmas sakomponēšanas, beidzot ar sekundēm, pirms kāpšanas uz skatuves. Tas bijis viens no viņa galvenajiem uzdevumiem: “Iziet cauri tai visai virtuvei. Bet pats svarīgākais bija sajust sevi uz skatuves.”

Mākslinieks lieku reizi pārliecinājies, ka dziedāšana nav viņa stiprā puse. “Savu balsi kā instrumentu nebiju lietojis kopš vidusskolas laikiem, kad dziedāju korī. Ierakstā vēl visu var pielabot, bet, lai dziedātu “dzīvajā”, būs daudz jāstrādā.”

Piedāvājumi no ārzemēm

Viņš gatavs savu balsi trenēt, paralēli dodoties pie vokālajiem pedagogiem, taču zīmīgais visā šajā stāstā ir tas, ka nacionālā atlase viņam devusi vēl vairāk, nekā iepriekš puisis bija iecerējis. “Pateicoties “Eirovīzijas” radītajai rezonansei, par mani izrādījuši interesi Vācijas un Anglijas elektroniskās mūzikas blogi un pat viens izdevējs.”

Šo nedēļu viņš ņems brīvu, bet jau pēc tam darbu sāks pie jaunā materiālu, jo plāns ir martā laist klajā jaunu singlu. “Vēl gan neko vairāk atklāt nevaru kā to, ka tas būs sintpopa stilā. Būs interesanti!”

TOP komentāri

 • Dainis
  +4 +3 -1

  Dainis

  Puisis uz goda un te nu nav jāsmīkņā ka bija uz darbu jāiet ja uzturi sevi pats dažreiz ir jāizvēlās ne vis ko gribi. Ja biezi mamiki un papiki un Rača un Kauperdraugi tad jau hop hop la la lā jebkāds aiziet. Turies Mik kādreiz arī Par Rivu visi šitā dirsa lai izdodas
 • Bēdīgais
  0 0 0

  Bēdīgais

  Vai tomēr nevajadzētu atteikties no konkursa, kurā neko labāku par balagānu un nejēdzīgi pašpārliecinātu, dziedāt nemākošu, 5minūšu slavas vilinātu, pāraugušu tīņu plivināšanos nevar redzēt.
 • 123
  0 0 0

  123

  Kāpēc jādzēš komentāri raksta autor Kārli Ķikult? Vai tad šeit vārda brīvība netiek ievērota?, oi laikam nē.. te tikai reitingi un reklāmas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl