Visu laiku dārgākais pulkstenis nonāk izsolē

0 Komentāru
Visu laiku dārgākais pulkstenis nonāk izsolē
Foto: AFP/ Scanpix

Izsolē Ženēvā drīzumā nonāks pats slavenākais un pats dārgākais pulkstenis pasaulē. Pulksteņu ateljē Patek Philippe darinātā laikrāža vērtība tiek mērota vismaz 12 miljonos eiro.

Unikālā pulksteņa pārdošana sakrīt ar Šveices pulksteņmeistaru ateljē Patek Philippe 175 gadu jubileju. Arī pašam laikrādim ir ne mazāk cienījama vēsture. 1925. gadā kāds Ņujorkas baņķieris un pulksteņu kolekcionārs Henrijs Greivss sāka sacensību ar kādu citu amerikāņu lieluzņēmēju par to, kuram būs labāks pulkstenis. Tāpēc viņš vērsās pie Patek Filipe ar lūgumu radīt pašu sarežģītāko pulksteni pasaulē. Pēc astoņiem gadiem pulkstenis bija gatavs, un tam tika dots nosaukums Henrija Greivsa superkomplicētais.

Izsoļu nama pārstāvis skaidro, ka tas bija tā laika pulksteņmeistaru diženākais sasniegums, kas iemiesoja Patek Philippe zināšanas ne vien par pulksteņiem, bet arī astronomiju.

Zelta pulkstenis rāda ne vien pareizu laiku, bet arī mēness fāzes, kalendāru, kas automātiski uzstādīts līdz 2100. gadam, ņemot vērā garos un īsos gadus, kā arī daudzas citas ar laiku saistītas parādības, piemēram, saullēktu un saulrietu Manhetenā, kur atradās baņķiera Greivsa dzīvoklis. Baņķierim tas tolaik izmaksāja 60 tūkstošus Šveices franku. 66 gadus vēlāk tas tika pirmoreiz pārdots par 11 miljoniem dolāru. Nākamā pulksteņa pārdošana plānota 11. novembrī.

0 Komentāru