Viss, kas tev jāzina par botoksu

Komentāri
Viss, kas tev jāzina par botoksu
FOTO: Flickr

Skaistumkopšanas speciālisti piedāvā arvien jaunākas iespējas uzlabot sieviešu izskatu. Injekciju metode sola labāku rezultātu, turklāt tā nav tik nopietna, kā plastiskā operācija. Informācijas par iegūtajiem labumiem ir pārsteidzoši daudz, ko nevarētu teikt par trūkumiem. 

Skaistumkopšanas speciāliste Sanda Urmane norāda, ka botulīna toksīns ir toksīns, ko ražo baktērija. Lielās devās tā ir inde, bet mazās – nav bīstama. Botulīna toksīnu kosmetoloģijā izmanto mīmiskajām krunciņām sejai un pastiprinātas svīšanas gadījumā padusēm, bet neiroloģijā izmanto arī ķermenim.

Botulīna toksīns ir recepšu zāles, un vienību daudzums, ko izmanto skaistumkopšanā un medicīnā, ir ļoti neliels, tāpēc veselībai draudus nerada.

FOTO: Sanda Urmane

Botulīna toksīnu lieto, lai novērstu sejas mīmiskās krunciņas. Tās mums rodas, piemēram, pie smiešanās, dusmām un izbrīna. Botulīna toksīns bloķē nerva impulsus, un muskuli vairs nevar savilkt. Muskuļi vai to daļas tiek atslābināti, un sejas mīmika vairs nav tik izteikta. Izlīdzinās smalkākās krunciņas, bet dziļākās arī pēc botulīna toksīna injekcijas var palikt, un tad tās papildus vēl ir jāaizpilda ar “filleri”.

Efekts no injekcijas iestājas pēc 3-4 dienām, bet maksimālais efekts redzams pēc 10-14 dienām. Injekciju iedarbība vidēji ir 4-12 mēneši, kad iedarbība ir beigusies, injekcija ir jāatkārto. Iedarbība un tās ilgums ir atkarīga no cilvēka vecuma, ādas stāvokļa, vielmaiņas un dzīvesveida.

Kosmetoloģijas speciāliste norāda, ka mūsdienās botulīna injekcijas nebūt nav vienīgais risinājums, lai atjaunotu ādas izskatu. Pienācīgi kopjot un rūpējoties par ādu, var sasniegt ļoti labu efektu.

Mūsdienās skaistumkopšana piedāvā daudz un dažādu veidu sejas kopšanai, kas nebūt nav dārgi.

Kosmetoloģe iesaka vienu reizi mēnesī veikt sejas kopjošo procedūru. Problemātiskām, taukainām, nobriedušām varētu būt jānāk pat 2 reizes mēnesī. Procedūra katru reizi jāpieskaņo pēc ādas vajadzībām – tās stāvokļa.

Lai āda nenovecotu, tā jāmitrina, jābaro, jāliek vitamīni un jāaizsargā. Mājās āda regulāri jākopj ar kvalitatīviem, katram individuāli piemērotiem līdzekļiem, kā arī ideālā variantā jāveic sejas vingrošana.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl