Pasaules šokolādes dienu svin arī Rīgā

Pievienot komentāru
Pasaules šokolādes dienu svin arī Rīgā
Foto: terrykimura, Flickr

Šodien, 11. jūlijā, daudzviet pasaulē tiek svinēta Pasaules šokolādes diena. Laimas šokolādes muzejs svētku noskaņās iepazīstina ar faktiem par šo dienu.

Vispasaules šokolādes dienu 1995. gadā pirmoreiz svinēja šokolādes mīļi Francijā, bet šo-dien gardie svētki ir iecienīti teju visā pasaulē. Tomēr ASV šokolādes dienu svin ievērojami biežāk – trīs reizes gadā: 11. jūlijā Vispasaules šokolādes dienu, bet 7. jūlijā un 28. oktobrī – Nacionālās šokolādes dienas.

Vispasaules šokolādes dienas mērķis ir izcelt šokolādes pozitīvās īpašības, kā arī tās daudzveidīgās garšas nianses. Piemēram, labi zināms fakts, ka tumšā šokolāde mērenās devās patiesi labi ietekmē veselību, savukārt tās smarža var palīdzēt nomierināt nervus. Pētījumi pierāda, ka, ieelpojot šokolādes smaržu, tiek veicināti Teta smadzeņu viļņi, kas ļauj relaksēties.

Pēc statistikas datiem lielākajos pasaules tirgos Šveice ir līdere šokolādes patēriņā uz vienu personu, 2015. gadā sasniedzot 8,8 kilogramu atzīmi. Pagājušā gada statistikas dati liecina, ka līdztekus Šveicei TOP 5 ierindojas arī Vācija ar 8,4 kg, Krievija ar 7,3 kg, Apvienotā Karaliste ar 6,8 kg, bet piekto vietu dala ASV un Austrija ar 5,5 kg šokolādes patēriņu uz vienu iedzīvotāju. Latvijā gadā vidēji viens iedzīvotājs apēd apmēram 2,5 kg šokolādes.

Kopš 2012. gada arī saldumu zīmols Laima ir ieviesusi šo tradīciju Latvijā, ik gadu sarūpējot interesantus pasākumus un aktivitātes Rīgas iedzīvotājiem un viesiem. Šogad Laima pirmdienas rītā priecē 11. tramvaja pasažierus ar īpašiem pārsteigumiem, kas garantēs šokolādes un enerģijas piepildītu dienu.

Foto