Vīri sacenšas ne vien izveicībā, bet arī baurošanā

Komentāri

Neparastas sacensības notikušas Baltkrievijā. Tur jau 17. gadu cenšas noskaidrot labāko Eiropas briežu baurošanas atdarinātāju.

27 dalībnieki no Baltkrievijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas un vairākām citām valstīm neparastajās sacensībās mēģināja atdarināt briežu baurošanu dažādās situācijās – pirms vai pēc pārošanās, pēc uzvaras cīņā ar citu briedi un riesta laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Čempionāta organizators Jurijs Šumskijs skaidro, ka baurošanas atdarināšana nav tikai mednieka prasmju atrādīšana, bet gan īsta māksla. Labāka efekta sasniegšanai pasākuma dalībnieki izmantoja dažādus rīkus, sākot ar gliemežvākiem līdz pat metāla vai plastmasas caurulēm.

Kā skaidro dalībnieks no Slovākijas, tradīcija atdarināt briežu baurošanu ir gadsimtiem sena. ”Mūsu vectēviem nebija labu ieroču, tādēļ viņiem nācās pievilināt briedi, lai tas pienāktu tuvāk, tagad mēs to darām vairāk prieka dēļ,” vīrietis piebilda.

Sacensībās piedalījās arī lietuviešu un igauņu mednieki, bet par labāko brieža baurošanas atdarinātāju tika atzīts mednieks no Polijas.

Lasi vēl