Viesturs Rudzītis jaunākajā grāmatā “izķidā” vīrieti

0 Komentāru
Viesturs Rudzītis jaunākajā grāmatā “izķidā” vīrieti
Foto: Ieva Čīka, LETA

No šodienas Latvijas grāmatnīcās pieejama ārsta un psihoterapeita Viestura Rudzīša jaunākā grāmata Nebeidzama varonība jeb Trāhīnietes, informē grāmatas autora pārstāve Marta Rudzīte.

Šovasar izdotā cikla pirmā grāmata Pilni pagrabi partizānu, kas runāja par pretrunām starp sievišķās psihes arhaiskajām daļām, piedzīvoja plašu rezonansi Latvijas sabiedrībā. Otrās grāmatas Nebeidzama varonība jeb Trāhīnietes galvenais objekts ir vīrietis, kurš dzīvo divās telpās. Pirmā – ģimenes telpa, kurā katru vakaru jāatgriežas, lai no rīta aizietu. Otrā – paša veidotā ārpusģimenes, kultūras un valsts telpa, kurā ir un būs galvenie vīrieša darāmie darbi.

Grāmatā izteiktās idejas ievītas mitoloģijas, reliģijas, literatūras, vēstures, kultūras un politikas realitātes kontekstā. Aplūkotas vīrieša psiholoģiskās norises, sastopoties ar sievieti, kā arī vīriešu darbi, kuros karošanas fāzes nomaina ievainojumu dziedināšanas periodi.

“Vīrietis, viņa vieta pasaulē, ģimenē un attiecībās ar sievieti. Tie ir ļoti bieži aplūkoti jautājumi. Tiesa gan, lielākoties pamatojoties uz stereotipiem un subjektīviem viedokļiem. Viesturs Rudzītis piedāvā savu oriģinālo izpratni, kura sakņojas sengrieķu mītu izpētē, sasaistot to ar ilggadējo psihoterapeita praksi,” klāsta psihoterapeits Juris Blumbergs, atzīstot, ka grāmata iesakāma ikvienam, kurš vēlas izprast šos jautājumus dziļāk par ikdienišķo.

“Nebaidoties izaicināt autoritātes un kristīgās tradīcijas priekšstatus, Viesturs Rudzītis gaumīgi provocē savu lasītāju. Liek tam domāt. Par mūsu bailēm, dusmām un motivācijām. Vai sekss nozīmē tikai to, ka tobrīd pasaulē nav nekā svarīgāka? Vai vīrieša spēja iztikt bez Mātes radījusi kultūru? Kas spēj piespiest labu izglītību ieguvušus ārstus zaudēt prātu un radīt teorijas par alkoholisma etioloģiju kā alkohola lietošanas sekām? Ko vīrietim nozīmē zaudēt sievas uzticību? Vai attiecības vienmēr var uzlabot, ja pie tā strādā?

Interesanti un noderīgi!” anotācijā raksta uzņēmējs Vilis Dambiņš.

“Mūsdienu sportā vairs nevar uzvarēt tikai ar labāk trenētu ķermeni – to visi prot aptuveni līdzīgi. Tādēļ tādi Viestura Rudzīša šajā grāmatā minētie psiholoģiskie knifi kā “bailes uzvarēt” vai “debesu paaugstināšanas darbs” palīdz neizmantotu rezervju meklēšanā. Latviskās uzņēmības un radošuma izpausme ir mūsu panākumi tieši jaunajos sporta veidos. Visbeidzot, piekrītu autoram, ka sports ir modernais karš, tam bija un ir sakars ar vīrieša lomu pasaulē,” pārliecināts paukošanas treneris Valdis Kupčs.

Nebeidzama varonība jeb Trāhīnietes ir pēc skaita otrā grāmatu ciklā, kurā kopumā paredzētas vismaz seši izdevumi.

0 Komentāru