Komentāri

Reizi gadā līdz nepazīšanai pārvēršas kāda miegaina Austrālijas mazpilsēta. Tūkstošiem kilometru garo ceļu uz nomaļo vietu mēro liels skaits cilvēku, lai tur vērotu zirgu skriešanās sacīkstes.

Austrālijas nelielās pilsētiņas Bērdsvilas iedzīvotāju skaits zirgu skriešanās sacīkšu laikā teju vai simtkāršojas. Ikdienā Bērdsvilā dzīvo 115 cilvēku, bet sacīkstes apmeklē aptuveni 10 tūkstoši interesentu.

Bērdsvilu nav viegli sasniegt. Tā atrodas pie Simpsona tuksneša 1600 kilometru attālumā no Kvīnslendas štata galvaspilsētas Brisbenas. Vieni mēro ceļu ar automašīnu, kas prasa divas dienas, bet citi ierodas ar nelielām lidmašīnām.

Viens no sacīkšu apmeklētājiem sacīja, ka mērojis četru tūkstošu kilometru garu ceļu, to paveicot sešās dienās. Šeit viņš ieradies īpašās atmosfēras un dabas dēļ.

Savukārt sacensību dalībniekiem stimuls ierasties ir naudas balvas. Balvu fondam šogad atvēlēti 145 tūkstoši ASV dolāru.

Bērdsvilas zirgu skriešanās sacīkstēm ir ļoti sena vēsture. Pirmo reizi tās tika sarīkotas 1882. gada septembrī, pulcējot vien nelielu skaitu cilvēku – zemes īpašniekus un zemniekus. Taču tagad septembra pirmā nedēļas nogale ir kļuvusi par lielu sabiedrisku pasākumu, kas piesaista cilvēku tūkstošus no visas pasaules.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl