Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

4 komentāri

Šo puisi internetā var manīt bieži – pārsvarā gan objektīva otrā pusē, filmējot pašmāju repa dueta “Olas” videoklipus un dažādas reklāmas vai arī sociālajā vietnē “Facebook” tā lietotājiem regulāri rādot galvaspilsētu no putna lidojuma. Bet daudzi viņu atceras no sociālā tīkla “Vine” ziedu laikiem, kurā izpelnījās pirmo atpazīstamību. Puisis ar dronu – Reinis Vilnis Baltiņš.

“Video un foto ir viens no visspēcīgākajiem veidiem, kā nodot ziņojumu,” savu nodarbes izvēli komentē puisis. Reinim ir 21 gads, un viņš pašlaik studē RISEBA Audiovizuālo mediju mākslu. “Video var ietilpt gan verbālā, gan vizuālā komunikācija, kas ietekmē cilvēka domāšanu, sajūtas utt. Bet mans virziens, kādā cenšos iet, ir nodot šo ziņojumu tikai ar video, bez verbālās komunikācijas!”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Reinis vēlas likt cilvēkiem domāt, tāpēc arī šāds pasniegšanas veids. “Cilvēks manu saturu var uztvert un domāt par to tā, kā pats to vēlas.”

Viņš nav vienīgais, kurš ar šo nodarbojas, bet precīzu skaitli, cik Latvijā ir dronu pilotu, jaunais censonis nosaukt nevar. “Skaits ir mērāms desmitos, bet tas tāpēc, ka “sencīši” ir nopirkuši sev spēļmantiņas un tur tos pieliekamajā. Reāli esam kādi 6-7, ja neesmu kādu piemirsis.”

30 skaņdarbi uz klavierēm

Interesants ir stāsts, kā Reinis tika pie savas pirmās videokameras. “Tolaik visiem apkārt bija datori, un es arī tādu gribēju. Tīri socializēšanās nolūkos, jo, kamēr viņi visi runāja par jaunākajām datorspēlēm, es nevarēju iesaistīties.”

Tad viņš gāja pie tēva ar prasību, ka viņam arī vajagot datoru, taču šajā dzīvē nekas nenāk par velti. Reinim tika solīts dators un videokamera, taču pirms tam uz klavierēm bija jāapgūst 30 skaņdarbi. Pagāja gads, un uz 12. dzimšanas dienu dāvanā tika ietīts tā laika “makbuks” un “Sony Handycam”.

Viņam nav mūzikas skolas izglītības, bet sākumskolas gados pie Reiņa viesojās privātskolotāja, jo lielāka interese bija “no klavierēm dabūt skaņas laukā, spaidot taustiņus, nevis mācīties notis. Viņa man spēlēja priekšā, un es instrumentu mācījos spēlēt no vizuālās atmiņas un skaņas.”

Video: “Vine” laiki

https://vine.co/v/iaPAqpIwdFO

https://vine.co/v/e3LiMlHdZag

https://vine.co/v/exzjwBWET06

No kasetēm līdz dronam

“Tas bija mans pirmais dators, un tajā laikā neko daudz no tā nesapratu – spēles nemācēju uzinstalēt, tāpēc viss, kas man atlika, bija “iMovie” un mana videokamera,” atceras Reinis, kurš jau tad sāka veidot nelielus video stāstiņus. Atklājot pēcefektus, viņa darbi kļuva pilnīgāki. Pārsvarā tie bija vardarbīgi noskaņoti, bet pats to komentē pavisam vienkārši: “Tajā laikā tas bija aktuāli.”

Video: Reinis “izlido cauri” 18. novembra uguņošanai

Vienu sezonu Reinis ir pavadījis “Ghetto TV”, filmējot dažādus materiālus par un ap sporta tematiku. “Es tur ļoti daudz ko ieguvu – iemācījos filmēt intervijas, ātrus notikumus, jo bija jāfilmē dažādas sporta aktivitātes, kā arī iemācījos kadrēt un montēt.”

Pēc tam puisis darbojās neatkarīgi, filmējot reklāmas, videoklipus (viņš savu roku pielicis arī pašmāju repa dueta “Olas” videoklipu – “Nomaksāt” un “Sargi savu sievu” – tapšanā). Bet tagad viņš to visa dara pavisam jaunā līmenī. Galvenie uzdevumi – filmēt un montēt – nav mainījušies, taču tas, kā viņš to dara, ir pavisam citādāk.

Video: “Olas” – “Nomaksāt”

“Rokas kameras” nekur nav pazudušas, bet klāt vēl pievienota būtiska opcija – filmēt no gaisa, ko šajā gadījumā pilda drons. “Nodarbojos ar dažādu kameru filmēšanas procesiem.” Pamazām veidojas arī savs zīmols – “Flydio”.

“Pašlaik koncentrējos tikai uz dronu, jo aizrauj lidošanas un kadrēšanas process. Tā ir pilnīgi jauna pasaule.” Reinis lidošanas iemaņas guvis jau bērnībā, kad viņa tēvs pats sev Ziemassvētkos uzdāvināja ar pulti vadāmo helikopteru. Arī dēlam tika ļauta vaļa, un šī lieta puisi aizrāva. “Ar pulti vari vadīt kaut ko, kas lido pa gaisu – tas ir apbrīnojami!”

Kad pirmo reizi viņam bija iespēja palidot ar dronu, tad māksliniekam jau bija priekšstati, kā to kontrolēt. “Bija tikai jāpielāgojas izmēram, jo šī “spēļmantiņa” ir drusku lielāka, bet pie tā ātri pierod, un tad tikai atliek uztraukties par kadru. Un arī to es jau pratu! Apvienojot šīs abas lietas, var izveidot kaut ko skaistu!”

Foto: burvīgi kadri ar Rīgu un Latviju no augšas

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl