Video: Uz operas skatuves kāpj dziedošs robotiņš

Komentāri
Video: Uz operas skatuves kāpj dziedošs robotiņš
Foto: Ekrānuzņēmums

Berlīnes operā parādījusies jauna zvaigzne. Neliels robots astoņgadīga bērna augumā spēlē galveno lomu izrādē, kurā tas mācās sajust cilvēciskas emocijas.

Nelielā izmēra robotiņš, ko ir radījuši Humbolda Universitātes zinātnieki un kam dots vārds Mions, spēlē uzvedumā Mana kvadrātdāma. Ideja par šādas operas radīšanu pieder starptautiskam mākslinieku kolektīvam. Viens no māksliniekiem reiz esot ievērojis skatītāju reakciju, kad viņi vēroja futbola maču starp robotiem. Līdzjutēji esot bijuši sajūsmā un robotus skatījuši kā emocionālas būtnes. nevis kā vienkārši mehāniskas ierīces, skaidro apvienības vadītāja Johanna Freiburga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Robots ļauj mums paraudzīties pašiem uz sevis un pajautāt, kas mūs padara par cilvēkiem, kas mūs atšķir no mašīnām un priekšmetiem. Visbūtiskākā ir līdzjūtība un spēja just,” skaidro Freiburga.

Kā robotiņš uzvedas uz operas skatuves, skaties šajā video!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl