VIDEO: top jauna izrāde! Reinis Sējāns apvienojies tandēmā ar Elzu Leimani

Pievienot komentāru
VIDEO: top jauna izrāde! Reinis Sējāns apvienojies tandēmā ar Elzu Leimani
LETA

Gada nogalē Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē notiks divu unikālu mākslinieku – komponista un mūziķa Reiņa Sējāna un Latvijas Nacionālā baleta vadošās solistes un horeogrāfes Elzas Leimanes kopdarba Vārna izrādes.

Šobrīd operas un baleta namā notiek intensīva gatavošanās izrādei. ”Esam tai aizraujošajā posmā, kad iztēles augļi pamazām atklājas mūsu acu priekšā,” stāsta Reinis. “Beidzot vienā telpā satiekas visas stihijas – mūzika, deja, gaisma un pārsteidzošie scenogrāfijas elementi. Paralēli šim, protams, turpinām katrs rosīties arī savās darba istabās, studijās un zālēs – ar Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu, dziedātāju Maiju Sējāni un sitaminstrumentālistu Anriju Grinbergu mēģinājumos strādājam pie mūzikas dzīvā izpildījuma niansēm, Elza kopā ar horeogrāfu Dmitriju Gaitjukeviču rosās baleta zālē.”

Elza, kura izrādē Vārna ir gan solistes, gan horeogrāfes lomā, turpina: “Ik mirkli mūsu aizrautība un prieks pieaug, jo nu daudzās ieceres realizējas taustāmā, redzamā un dzirdamā formā. Iemiesot vārnu, iedzīvināt to kustībās un pētīt iespējas, ko sniedz šis tēls, man sagādā lielu jaunrades prieku un patiesu iedvesmu. Reinis ir uzbūris brīnumainu skaņu pasauli, kurā drosmīgi un neparasti veidojas mūsu radošās komandas redzējums par Vārnu.”

Video

Lasi vēl