12 komentāri

Kā cilvēki reaģē uz būtni, kas daudziem asociējas ar tēlu no citas saules? Un vai viņi ir sagatavojuši cienastu, kā tas veļu laikā pieklājas?

Tautā par veļu laiku pieņemts uzskatīt laiku starp Miķeļiem un Mārtiņiem. Šajā laikā mūsu senči baroja un pamieloja savu mirušo draugu dvēseles, tām visādus ēdienus un dzērienus uz kapiem nesdami. Vai šī tradīcija turpinās mūsdienās, centās noskaidrot raidījums Bez Tabu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veļu laiks ir īpašais laika posms, kad cilvēki vairāk domājam par kopumu, kas ir šī dzīve, kas ir šī zeme. ”Ko mēs pēc tradīcijas darām katru gadu? Mēs rīkojam veļu mielastus lielākās vai mazākās sabiedrībās – draugu lokā vai ģimenes lokā,” skaidro Latvijas folkloras biedrības pārstāve Gunta Saule.

Tā kā šī pasaule un tā pasaule – abas ir saistītas, tas, ko darām šajā pasaulē, būtiski ietekmē to, kā mūs uzņems viņsaulē.

Vairāk skaties video!

TOP komentāri

  • ES
  • Parsla
    +10 +10 0

    Parsla

    Tas nu gan nav smieklīgi....Cilvēkiem vairs nav nekā svēta. Man kapos guļ meita un ja pienāktu tāds mūdzis melnā paltrakā es pārbītos un mana reakcija būtu neprognozējama. Es viņu nosistu. Atraduši izklaidi. Priecājaties ka ar jūsu tuviniekiem nav noticis pats ļaunākais un viņi ir dzīvi. Bet nevarat zināt ko atnesīs rītdiena.
  • Tantiņa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl