VIDEO: pasaulslaveni džeza mūziķi sniegs meistarklases Rīgā

Komentāri

30.novembrī un 1.decembrī Rīgā notiks sesijas Art of Riga Jazz meistarklases. Tā ir unikāla iespēja smelties zināšanas pie starptautiski atzītiem mūziķiem – britu pianista Bila Laurenca un ASV ģitāras virtuoza Laionela Luikes.

Grammy balvas ieguvējs, modernais taustiņinstrumentālists Bils Laurencs savā pieredzē dalīsies 30. novembrī plkst.10:00 Latvijas Radio 1.studijā. Laurencs ir komponists, aranžētājs, producents, grupas Snarky Puppy ilggadējs dalībnieks, ierakstu studijas Twenty Thousand vadītājs un Londonas Laikmetīgās mūzikas institūta lektors. Viņš izdevis trīs albumus, ar savu mūziku ieņemot pirmo pozīciju iTunes Jazz Charts, un šogad pretendē uz MOBO Awards balvu kategorijā par labāko džeza priekšnesumu Best Jazz Act.

Video: Bils Laurencs

Otrs Art of Riga Jazz viesis, kurš sniegs savu meistarklasi 1.decembrī plkst.10:00, ir inovatīvais ģitārists Laionels Luike. Mākslinieka īpašais skanējums saistīts ar viņa rietumafrikāņu izcelsmi, kuras ietekme dzirdama unikālajā ģitārspēlē, dziedāšanā un frāzēšanā. Luike guvis atzinību par tradicionālās Āfrikas mūzikas un modernā džeza apvienošanu savā daiļradē, viņam raksturīgi sarežģīti ritmi un perkusīva ģitārspēles tehnika.

Video: Laionels Luike

Lasi vēl