Video: neticēsi, kādu mūziku var radīt… zāģis!

Pievienot komentāru
Video: neticēsi, kādu mūziku var radīt… zāģis!
Skaties.lv

Pie ielu muzikantiem esam pieraduši, un ir jābūt kam sevišķam, lai, devušies savās gaitās, mēs tomēr apstātos un paklausītos vai noskatītos kādu no šādiem priekšnesumiem.

Londonai neraksturīgi saulainā un karstā svētdienas rītā promenāde gar Temzu Londonas centrā ir ļaužu nosēta. Šī ir iecienīta atpūtas vieta gan tūristiem, gan vietējiem iedzīvotājiem – te atrodas mākslas galerijas, kino, teātri, grāmatu un atklātņu tirdziņš, kafejnīcas un restorāni, griežas karuseļi un, protams, lielais London Eye panorāmas ritenis. Visapkārt valda kņada – bērni skaraida ar cukurvates kupenām, kas uzspraustas uz tieviem kociņiem, kafejnīcās šķind glāzes, bet parkā pie London Eye divi vācu jaunieši sacenšas salto mešanā. Šie puiši gan to dara savam priekam – viens otru fotografē un, visticamāk, kaskadieru triki jau ir nopublicēti viņu Facebook vai Instagram profilos.

Tikmēr otrpus promenādei, tuvāk upei, cerībā nopelnīt naudu savas prasmes demonstrē visvisādi profesionāli un mazāk profesionāli ielu mākslinieki – mūziķi, dejotāji, dziedātāji, burvju mākslinieki un dažādu citu triku meistari. Ir brīvdiena, tāpēc cilvēki labprāt piestāj gan intereses pēc, gan atsaucoties neatlaidīgajiem un skaļajiem priekšnesumu izpildītāju aicinājumiem. Lēni virzoties gar upes malu uz priekšu, pa vidu visai šai jezgai un klaigāšanai pēkšņi atskan opermūzikas koncerta cienīgas skaņas. Šķiet, ka vijole. Ejot mūzikas virzienā, nonāku nelielā mūra sienas ielokā, kur uz koka kastes sēž senatnīgi ģērbies muzikants, bet vijoles vietā viņam rokās ir…zāģis. Šim ielu muzikantam nav jāklaigā, lai pievērstu sev uzmanību. To dara viņa radītā mūzika un, protams, neparastais instruments. Pēc katra priekšnesuma atskan skaļas skatītāju un klausītāju ovācijas, bet metāla bļodiņā šķindēdamas birst mārciņas, šiliņi un pensi.

Ielu muzikants Londonā