Komentāri

Latvijas Radio koris radījis jaunu, pārsteidzošu koncertuzvedumu Četri latvju spoku stāsti. Melnā komēdija vienā daļā 30., 31. oktobrī un 1. novembrī plkst. 19.00 būs skatāma mūzikas namā Daile.

”Vienā melnā, melnā naktī, vienā melnā, melnā pilsētā, vienā melnā, melnā ielā, vienā melnā, melnā mājā… ” – skaņas, gaismas, teatrāli, un multimediāli efekti mijiedarbosies un radīs melnās komēdijas cienīgu atmosfēru.

Asprātīgo koncertuzvedumu radījuši Kaspars Putniņš, Jēkabs Nīmanis, Austra Hauks un Reinis Suhanovs, un tas unikālā veidā apspēlē Halovīna jeb Visu Svēto dienas fenomenu latviskā garā. Veļu laikā, kad dienas kļūst īsas, rītus pārņem miglas noslēpums, bet vakarus iezīmē tumsa, Latvijas Radio koris izjauks tradicionālās robežas.

Četri latvju spoku stāsti veidota kā atsauce mūsdienu cilvēku bailēm, atraktīvā veidā pētot cēloņsakarības. Šausminošais kā psiholoģiski terapeitisks materiāls ir klātesošs jebkurā kultūrā. Tas palīdz mums pašiem iepazīt savu baiļu dabu.

Koncertuzveduma programma veidota, izvēloties darbus, kas saturiski raksturo mistisko, baiļu pilno, kas sastopami mūsu kultūrā un reflektē ar rudens laiku latviešu folklorā. Balsīs un instrumentos atdzīvosies Kristapa Pētersona un klasiķu – Jāzepa Vītola, Jēkaba Graubiņa, Jāņa Zālīša, Emila Melngaiļa radītais. Tiks pirmatskaņoti Jēkaba Nīmaņa īpaši šim projektam radīti instrumentāli un vokāli skaņdarbi.

Video

Lasi vēl