VIDEO: Kur atrodas Dirši un kā radies tā nosaukums?

Komentāri

Kā jau pēdējās nedēļās ierasts, raidījums Bez Tabu ieskatās savā arhīva pūra lādē, kurā atrodams ne viens vien interesants materiāls. Šovakar tas bija par interesanto vietu ar nosaukumu Dirši.

Dirši atrodas Rēzeknes novada Ilzeskalna pagastā. Ciemā ir piecas viensētas, kurās dzīvo 14 iedzīvotāji. Viņu vidū arī Osvalds, kurš īsti nav mierā ar ciema nosaukumu. Ikreiz, kad vīram jāievada sava adrese, viņam rodas asociācijas ar cilvēka ķermeņa centrālo daļu, kas tiek izteikts īpaši vulgārā formā, tāpēc nevar kalpot par vietas nosaukumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Interesanti, ka tulkojumā no lietuviešu valodas, Dirsis nozīmē kāds lāčaudzes viengadīgs dzimtes augs, kas ir 80-100 centimetru augsts. “Pie Daugavpils varbūt ir kaut kāds sakars, bet kāds šeit, pie mums ir sakars ar Lietuvu?” retoriski jautā OSvalds. To, kas tur kāreiz bijis agrāk, skaties Bez Tabu zelta izlases materiālā, kuru 2012. gadā gatavoja raidījuma žurnālists Ēriks Palkavnieks.

VIDEO

Zemāk bildēs var apskatīt, kā pēc trīsarpus gadiem Diršos pie sižetā satiktajiem cilvēkiem viesojas raidījuma Bez Tabu vadītāja Agnese Drunka.

FOTO

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl