Video: Kā pareizi sasiet pirtsslotu, lai darbojas ”maģija”

Komentāri

Saulgriežu laikā pirtsslotas ir ”stipras” pat tad, ja tās sietas dilstošā mēnesī, kad parasti slotas nesien. 

Pirtsslotas sien no dažādiem kokiem, jo katram savs spēks un sava nozīme. Piemēram, vislabākās attīrošās slotas tiek darinātas no apses, savukārt neiztrūkstoša slota Veļu laikā ir tā, kas darināta no alkšņa, ”jo alksnis mūs saista ar dzimtu, ar dzimtas saknēm. Alksnis ir arī ģimenes ”kārtotājs”,” norāda pirtniece Daiga Liepa. Attiecību kārtošanas un piedošanas slotas tiek darināta no ievas. Pirtniece atklāj, ka slotas var siet arī no ievu ziediem. Savukārt masāžas slotas var siet no vībotnēm, biškrēsliņiem un arī no smilgām. Bet visdzīvespriecīgākā ir slota no bērza.

Pirtsslota nedrīkst būt izspūrusi, tādēļ tās siešana prasa īpašu rūpību. Zariņi jāliek tā, lai tie viens otru nedaudz nostiprinātu un neliektos uz āru. Kad tā sasieta, tai glīti apgriež kātus, sasien ar linu auklu un var doties uz pirti.

Saulgriežu laikā slotas var siet līdz pat jūnija beigām, līdz pilnajam mēnesim. Šajā laikā vēlams sasiet arī savu īpašo – trejdeviņu jeb 27 augu slotu.

Kā pareizi sasiet pirtsslotu, skaties video!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl