VIDEO: dzimtās Aizputes jaunieši Freimanim 40. jubilejā velta sirsnīgu dziesmu

1 komentārs
VIDEO: dzimtās Aizputes jaunieši Freimanim 40. jubilejā velta sirsnīgu dziesmu
Foto: Publicitātes foto

Atceroties mūziķi Mārtiņu Freimani, kuram šodien apritētu 40 gadu, un nosūtot viņam sveicienus uz debesīm, Aizputes novada jaunieši ierakstījuši Mārtiņa mīļāko tautas dziesmu ”Pie Dieviņa gari galdi” un un publicējuši īpašu vēstuli.

Šodien, 7. februārī, dziedātājam, dzejniekam un dziesmu autoram Mārtiņam Freimanim būtu apritējuši 40 gadu. Taču 2011. gada 27. janvārī viņa dzīvība izdzisa, un nu jau sešus gadus mums ir tikai atmiņas, dziesmas, fotogrāfijas, videoklipi, nošu un dzejoļu grāmata, piemiņas koncerti un koncertu ieraksti, konkursi, filmas ar Freimaņa dalību un filmas par Mārtiņu pašu.

Tik īss mūža gājums, bet tik liels un joprojām aktīvs ir viņa atstātais mantojums un tas, ko viņa draugi un laikabiedri, viņu pieminot, radījuši un apkopojuši. Tik svarīgs viņš mums ir bijis un joprojām ir.

Video: Aizputes jauniešu veltījums Mārtiņam Freimanim

Mārtiņš retāk redzētās fotogrāfijās:

Aizputes jauniešu vēstule Mārtiņam

”Sveiks, Mārtiņ!
Rakstām Tev uz debesīm.
Šodien Tu svinētu savu 40. dzimšanas dienu, bet lai arī Tu vairs neesi starp mums, Tu vēl aizvien mājo cilvēku atmiņās un stāstos.
Atceroties Tavas bērnības takas, mēs, Aizputes novada jaunieši, izstaigājām vietas, kur vēl aizvien var pakavēties atmiņās par Tevi. Mēs sajutām Tavu klātbūtni uz Misiņkalna soliņiem, pie Tavām mājām, mēs centāmies saklausīt Jaunrades namā Tavas ģitāras skaņas. Dodoties tālāk, nedaudz uzkavējāmies pie slūžām, lai apskatītos, vai kādam dzīvnieciņam ir nepieciešama mūsu palīdzība, pabijām arī Tavā skolā, kur vēl aizvien ir Tava klase, kurā mācījies. Mēs iegriezāmies arī vecajā mūzikas skolā. Šī atmiņu, sajūtu stāsta noslēgumā gājām pāri Žīdu tiltam satikties ar Tevi pie lauztās sirds, kur līdz ar saulrieta stariem iededzām katrs pa svecītei Tev no mums, jo dzimšanas dienā katram ir vajadzīgs siltums un gaismiņa.
Šajā dzimšanas dienā mēs Tev veltām Tavu iemīļoto tautasdziesmu ”Pie Dieviņa gari galdi”, jo mēs nevarējām izvēlēties citu, šī dziesma bija ar Tevi ikvienā koncertā.
Mārtiņ, Tu dzīvo savās dziesmās un mūsu sirdīs.
Daudz laimes dzimšanas dienā!
Mēs Tevi mīlam!
Vēl Miks Ēvalds Kākliņš, Justs Ūdris, Zane Reine, Valda Krauze, Madara Ļaudama, Nadīna Rudzīte, Dana Biteniece, Mārtiņš Bahmanis un daudzi jo daudzi aizputnieki.”

Mūziķa 40. dzimšanas dienā izdota vēl nedzirdēta Mārtiņa Freimaņa dziesma

Foto: Freimis draugu un fanu fotogrāfijās

Foto

1 komentārs