Video: Ārzemnieks testē latviešu tradicionālo virtuvi

3 komentāri

Interneta plašumos atrodami video, kuros redzams, kā ārzemnieki izgaršo Latvijā ražotus saldumus un uzkodas. Nu laiks noskaidrot, ko ārzemnieki domā par latviešu tradicionālo virtuvi.

Skābeņu zupa, skābi kāposti, pelēkie zirņi ar speķi, cūku pupas – šie ir ēdieni, ko ar latviešu tradicionālo virtuvi saista Bez Tabu aptaujātie rīdzinieki. Par eksperimenta trusīti tiek izraudzīts students Ādams no Nigērijas. Septiņu mēnešu laikā, ko puisis pavadījis Latvijā, vēl nav atradis iespēju pagaršot latviešu tradicionālo virtuvi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pusdienas sākas ar grūbu-gurķu zupu, kas, pateicoties savam sastāvam, atstāj veselīgu iespaidu, tomēr Ādamam visgrūtāk pieņemt to, ka pievienots krējums.

Arī nākamais ēdiens – kartupeļu pankūkas – tiek papildinātas ar skābo krējumu. ”Krējums rada līdzsvaru. Pankūkas ir tādas eļļainas, gluži kā kartupeļi,” vērtē Ādams.

Kā pamatēdiens izraudzīti pelēkie zirņi ar speķi mūsdienu variācijā. ”Es joprojām mēģinu saprast, kas tas ir. Es to nofotografēšu. Tas izskatās diezgan… interesanti. Šis man patīk. Man nebija ne jausmas par to, ka jums ir pupiņas,” saka ārvalstnieks.

Ādams ir pārliecināts, ka latviešu tradicionālā virtuve ir salīdzinoši veselīga un mēs labprāt uzturā lietojas dārzeņus.

Vairāk skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl