Komentāri

ASV astronauts Terijs Virts, kurš šogad bija devies uz starptautisko kosmosa staciju (SKS), nolēma nepieciešamo apvienot ar lietderīgo.

Esot SKS, viņš divas reizes ar kolēģi devās atklātajā kosmosā, lai savilktu nepieciešamās komunikācijas diviem jauniem SKS moduļiem, kuri, kā plānots, šogad tiks pievienoti stacijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kamēr Virts montēja elektroinstalāciju un komunikācijas kabeļus, viņš pie sava astronauta skafandra piestiprināja GoPro kameru. Uzfilmētais materiāls ļauj brīnišķīgi sajust visuma plašumus, paskatīties uz Zemi no augstuma, kur tikai retajam līdz šim ir bijusi izdevība būt.

Uzņemtajā video redzami okeāni un kontinenti, kam SKS traucas pāri, milzu plašums, taču, skatoties video, rodas īpatnēja vientulības sajūta, ko varētu izjust izplatījumā esošie astronauti.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl