1 komentārs

Grupa ”Vētras saites” izdevusi videoklipu dziesmai ”Rīga paliek”, kas iekļauta šāda paša nosaukuma albumā. Turklāt dziesma negaidīti ieguva arī video. Emocionālu klipu uzfilmēja un samontēja divpadsmitgadīgā Rasa Droiska.

Interesanti, cik emocionāli meitene interpretē dziesmu ar Ojāra Vācieša tekstu, veidojot savas asociācijas par Rīgu, mīlestību un emocijām, par kameras epicentru izvēloties pilsētas Kluso centru.

Turklāt filmēšanas un montēšanas process noticis ar mobilo telefonu.

Video: grupas ”Vētras saites” jaunā dziesma ”Rīga paliek”

Rīga kā spēcīgs iedvesmas avots zināma sen. Jau 1595. gadā iznāca Bazilija Plīnija poēma “Cildenās Rīgas, Livonijas metropoles slavinājums”. Rīgas tēma ir bijusi tuva arī A. Čakam, P. Brūverim, U. Stabulniekam un arī ”Vētras saitēm”.

”Paies laiks, gadu desmiti, simti, viss mainīsies, bet Rīga – tā paliks vienmēr,” pauž grupas ”Vētras saites” līderis Ģirts Pavēnis.

Rīga no cita skatu punkta – Vanšu tilts dronu pavēlnieka acīm

Ansambļa ”Vētras saites” otrais albums ”Rīga paliek” iznācis izdevniecībā ”Lauska” un veltīts visiem, kuri mīl Rīgu, Latviju un kuriem ir svarīgi, kas ar to notiek.

Albumā iekļautas 11 kompozīcijas, kuras caurvij ne tikai dažāda veida kokļu un ģitāras skaņas, bet arī vokāls, pūšamie un ritma instrumenti. Katram skaņdarbam un dziesmai ir sava rašanās vēsture, kuru ietekmējusi mūziķu attieksme pret dzīvi, dažādi notikumi un piedzīvojumi. Albumam nosaukums ir izvēlēts no O. Vācieša dzejoļa, kurš izmantots vienā no dziesmām.

Lai arī ”Vētras saites” ir pazīstama kā instrumentālu mūziku spēlējoša apvienība, kuras skanējumā dominē elektriskā kokle, šajā albumā ir iekļautas arī vairākas dziesmas ar J. Raiņa, I. Ziedoņa, O. Vācieša. un P. Eliāra dzeju.

Foto: Rīgas augstākās celtnes

TOP komentāri

  • Anna
    0 0 0

    Anna

    Skaisti! Dažiem "krutajiem" klipu filmētājiem te ir no kā pamācīties!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl