Komentāri
Vēsturiski FOTO: Bilžu noslēguma koncertā uzstāsies Vanzovičs, Kukuvass, Alex un citas mūzikas leģendas
LETA

Ar vērienīgu Bilžu Veterānu koncertu nedēļas nogalē noslēgsies šā gada mūzikas un mākslas festivāls Bildes 2016. Uz skatuves kāps tādas leģendas kā Alex, Pērkons, Rīgas viļņi, Imants Vanzovičs, Adrians Kukuvass un daudzi citi.

Gaidāmais koncerts būs īpašs, jo vairāki ar festivālu saistīti mūziķi un grupas šogad svin nozīmīgas jubilejas: Adrians Kukuvass svin 65 gadus, grupai Pērkons paliek 35 gadi, grupai Opus Pro – 30 gadu un Rīgas viļņiem šis ir 25. pastāvēšanas gads.

Rīgas viļņi – Bilžu ”specprojekts”

Grupa Rīgas viļņi tika radīta speciāli Bildēm 1991. gadā. Tajā apvienojās draugi, kuri toreiz spēlēja dažādos ansambļos – ZigZag, KRemonts, Ģenerālis Burts un Ansamblis Parks.

”Koncerts notika Anglikāņu baznīcā, un mēs programmā bijām starp mierīgākajiem ansambļiem. Neviens nezināja, kas mēs īsti esam. Domāja, ka būsim akadēmiskāki, bet mēs spēlējām dzīvespriecīgu rokenrolu latviešu valodā,” atceras Juris Riekstiņš.

Rīgas viļņi / Publicitātes foto

Rīgas viļņi / Publicitātes foto

Šogad, ņemot vērā grupas 25 gadu jubileju, Bilžu Veterānu koncertā Rīgas viļņi spēlēs savu dziesmu popūriju – tā būs 10 minūšu gara uzstāšanās, kurā tiks ietilpinātas 7 – 8 dziesmas.

Opus Pro atceras fantastisko publiku

1986. gadā festivālā Bildes, uzsākot savu koncertdarbību, debitēja grupa Opus Pro. Ģitārists Harijs Zariņš joprojām labi atceras koncertu Rīgas Politehniskajā institūtā: “Publika bija fantastiska, koncerts aizgāja uz urrā! Toreiz vēl deva balvas un mēs dabūjām lielo Bilžu spoguli, kurš joprojām ir Aleksim mājās.”

Alex, Opus Pro / Publicitātes foto

Alex, Opus Pro / Publicitātes foto

Šogad Veterānu koncertā Hariju Zariņu redzēsim grupas Colt sastāvā kopā ar Aiju Andrejevu un Alex.

Astoņdesmito supergrupa Vecās mājas

Šogad Bilžu koncerta ietvaros varēs dzirdēt arī grupu Vecās mājas, kas ir viena no pašmāju 80-to gadu supergrupām. Uģis Prauliņš uzsver, ka Vecās mājas spēlēja nopietnu mūziku, ar kuras palīdzību pauda dzīvē svarīgas domas.

Nedēļās nogalē gaidāmajā koncertā mūziķi plāno izpildīt Atraidīšanas vārdus ar Leona Brieža tekstu un Armanda Alkšņa instrumentālo skaņdarbu Invāzija.

Vecās mājas / Publicitātes foto

Vecās mājas / Publicitātes foto

Bilžu Veterānu koncertu vadīs Varis Vētra. Tas notiks Rīgas Kongresu namā 23.oktobrī plkst.18.00

Lasi vēl