Komentāri
Vērtīgu krāmu un mīļlietiņu tīkotāji aicināti uz Open Air Vintage tirdziņu
Open Air Vintage Ziemsvētku tirdziņš 2013. gadā. Foto: Ervīns Elliņš

Nākamsestdien, 20. decembrī, mājīgajās Maskavas ielā 12. nama telpās Spīķeros notiks 14. Open Air Vintage Fest – Ziemsvētku tirdziņš.

Open Air Vintage tirdziņi, kas ziemā notiek telpās, bet vasarā – brīvā dabā, pulcē sendienu jeb vintage lietu cienītājus, vērtīgu krāmu meklētājus, kā arī tos, kas vēlas par draudzīgām cenām iegādāties unikālus pašmāju dizaineru darbus. Kā īstā tirgū ierasts, pircēji par lietām, kas iepatikušās, varēs arī pakaulēties, akcentē tirdziņa rīkotāja Linda Ezerkalna.

Tirdziņa ietvaros apmēram 40 pārdevēji trijos stāvos savos stendos piedāvās bēniņos atrastus dārgumus, opju plates, rakstainus džemperus, neparastus interjera priekšmetus, pašu darinātas rotas, Ziemsvētku sveces un vēl daudz ko citu. Open Air Vintage Fest ir lieliska vieta, kur atrast neierastas un unikālas Ziemsvētku dāvanas. Tirdziņa laikā būs iespējams nobaudīt karstvīnu un Ziemsvētku gardumus.

Iecere rīkot Open Air Vintage Fest radās pirms pieciem gadiem, kad spēkus apvienoja žurnāliste Agnese Kleina un vintage veikaliņa Retro Spectro saimniece Linda Ezerkalna. Viņu mērķis bija arī Rīgā izveidot regulāru vecu un mīļu mantu tirdziņu, kādi sastopami teju visās Eiropas lielākajās pilsētās – Londonā, Parīzē, Berlīnē un citviet. Laika gaitā tirdziņš kļuvis par dalībnieku un apmeklētāju iemīļotu pasākumu, kur atrast gan necerētus dārgumus, gan arī jaunus draugus.

Ieeja pasākumā būs bez maksas. Tā sākums paredzēts plkst. 10.00, un tirgošanās turpināsies līdz plkst. 17.00.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl