Versaļas pils dārzā uzstādīta “karalienes vagīna”

Komentāri
Versaļas pils dārzā uzstādīta “karalienes vagīna”
Foto: AFP/ LETA

Indijā dzimušais britu tēlnieks Anišs Kapūrs nesenā intervijā sacījis, ka Versaļas pils dārzā uzstādītajā skulptūrā attēlota “karalienes vagīna”, kas pārņem varu.

Skulptūra ar nosaukumu Dirty Corner (Netīrais stūris) sastāv no milzīgas tērauda alas un apkārt izvietotiem akmeņiem. Tuneļa ieeja vērsta pret Versaļas pili.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apmeklētāji varēs apskatīt Kapūra instalāciju no 9. jūnija. Kopumā Versaļas pilī un dārzā izvietoti seši mākslinieka darbi. Skulptūra Shooting Into the Corner (Šāviens stūrī) atgādina telpas stūrī iešļāktas asinis.

Nav zināms, kuru karalieni Kapūrs domājis, taču izskanējis viedoklis, ka tā varētu būt Marija Antuanete. Citi pievērsa uzmanību tam, ka mākslas darbs uzsliets uz “zaļā paklāja” daļas Versaļas pils dārzā.

Versaļas mērs Fransuā de Mazjērs “tvītoja”, ka Kapūrs esot “pārteicies”.

Tikmēr laikraksts Le Figaro instalāciju novērtējis pozitīvi, jo skandāli piesaistot vairāk apmeklētāju.

Laikraksts Le Parisien Kapūru nodēvējis par “ģeniālu provokatoru”. Tā piebilda, ka sabiedrību šokējusi vagīnas attēlojuma uzstādīšana tik formālā vidē.

Kapūra darbi Francijā ir populāri. 2011. gadā uz viņa skulptūras Monumenta atklāšanu ieradās nepilni 300 000 cilvēku.

Pagājušā gada oktobrī Francijā lielu šoku izraisīja amerikāņu mākslinieka Pola Makārtija skulptūra seksa rotaļlietas formā, kas tika uzslieta Parīzes centrā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl