Vēl neizdotā Harija Potera grāmata jau kļuvusi par dižpārdokli

Pievienot komentāru
Vēl neizdotā Harija Potera grāmata jau kļuvusi par dižpārdokli
Foto: Reuters/ Scanpix

Grāmata iznāks tikai 31. jūlijā, bet iepriekšpārdošanas rezultāti to jau padarījuši par ASV vislabāk pārdoto grāmatu kopš 2007. gada.

Jūlija beigās pie visiem burvja Harija Potera cienītājiem nonāks sērijas astotā grāmata Harijs Poters un nolādētais bērns. Gaidāms, ka tā būs īsts grāmatu industrijas “grāvējs”, jo pēc iepriekšpārdošanas rezultātiem grāmata jau kļuvusi par bestselleru ASV.

Pēdējā – septītā Harija Potera sērijas grāmata iznāca pirms deviņiem gadiem. Šī gada sākumā faniem par lielu prieku grāmatu autore Džoanna Ketrīna Roulinga paziņoja, ka stāstam tomēr būs turpinājums, taču šoreiz lugas, ne grāmatas formātā.

Pēc ilgstošiem un uzstājīgiem fanu pieprasījumiem Roulinga tomēr padevās spiedienam un paziņoja, ka lugas tekstu pārveidos grāmatas formātā, kas veikalu plauktos nonāks dienu pēc lugas pirmizrādes Londonā – 31. jūlijā.

Harijs Poters un nolādētais bērns būs stāsts par jau pieauguša Potera gaitām. Darbība norisināsies 19 gadus pēc pēdējā grāmatā aprakstītā. Poters kļuvis par rūdītu ierēdni Burvestību ministrijā, un viņam ir trīs bērni, kas paši sākuši apmeklēt burvju skolu Cūkkārpu. Taču, kā jau ierasts, Potera pasaulē viss nav tik vienkārši, un lasītājus sagaida piedzīvojumiem bagāts stāsts.

Jaunā grāmata jau kļuvusi par ASV visvairāk iepriekšpārdoto grāmatu kopš 2007. gada. Izdevēji ir pārliecināti, ka pēc oficiālas iznākšanas Potera jaunākais stāsts kļūs par ASV šogad visvairāk pārdoto grāmatu un, iespējams, sasniegs jaunus pārdošanas rekordus.