Vegāna Moriseja vārdā nosaukts sendvičs ar cūkgaļu

Komentāri
Vegāna Moriseja vārdā nosaukts sendvičs ar cūkgaļu
EPA

Britu mūziķa Moriseja agresīvā vegānisma propaganda nokaitinājusi amerikāņu uzņēmumu Puffs of Doom – tas saviem klientiem sācis piedāvāt dziedātāja vārdā nosauktu cūkgaļas sendviču Pork Morrissey jeb Cūkgaļas Morisejs.

Sendvičs Pork Morrissey uzņēmuma piedāvāto ēdienu klāstā parādījās pēc Čikāgā notikušā mūzikas festivāla Riot Fest, kura laikā sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, kas to apkalpoja, tika lūgts netirgot gaļas ēdienus, lai izrādītu cieņu britu mūziķim, kurš ir zināms kā ļoti aktīvs dzīvnieku tiesību aizstāvis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmuma Puffs and Doom līdzīpašnieks Lūks Petijons šo lūgumu uztvēra kā Moriseja centienus festivāla apmeklētājiem ar varu uzspiest savus uzskatus. ”Tāda rīcība apdraud mazos uzņēmumus, kuriem šobrīd jau tā neklājas viegli,” uzskata Petijons, norādot, ka šādi paņēmieni globāli tik un tā neko nemaina.

Tikmēr pērnā gada sākumā Morisejs atcēla Islandē plānoto koncertu, jo Harpa koncertzāle neatteicās no no gaļas ēdienu tirgošanas koncerta dienā. Starptautiskā dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācija PETA 2011.gadā piešķīra Morisejam ”Gada cilvēka” titulu, bet vēl 1985.gadā, kad Morisejs darbojās grupā The Smiths, mūziķu apvienība izdeva albumu Meat Is Murder (Gaļa ir slepkavība).

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl