VEF vēstures muzejā pētīs “Kas lācītim vēderā?”

Komentāri
VEF vēstures muzejā pētīs “Kas lācītim vēderā?”
Foto: Edijs Pālens, LETA

Līdz pat decembrim VEF Kultūras pils VEF vēstures muzejs īstenos projektu “”Kas lācītim vēderā?” – vefieši izglīto par VEF”, interesentus aicinot uz astoņām tematiskajām sarunām.

“VEF vēstures muzejs, bijušie vefieši un VEF vēstures izpētes entuziasti kopīgi veido sarunu ciklu “Kas lācītim vēderā?”. Astoņās tematiskās sarunās būs iespējams tikties ar bijušajiem VEF dažādu nozaru speciālistiem, pētīt VEF ražojumus, vērot demonstrējumus un veikt eksperimentus, tā kopīgi atklājot VEF vēsturi,” stāsta VEF vēstures muzeja vadītāja Zanda Zībiņa.

25. septembrī plkst.18.00 notiks otrā saruna par leģendāro VEF ražojumu – pasaulē mazāko fotoaparātu VEF Minox. VEF vēstures muzejā viesosies smalkmehāniķis Jānis Bērziņš, kurš no 1939. līdz 1942.gadam strādāja Minox montāžas grupā un piedalījās fotoaparāta VEF Minox izgatavošanā. Fotovēsturnieks Pēteris Korsaks, kurš bijis personiski pazīstams ar fotoaparāta VEF Minox izgudrotāju Valteru Capu, stāstīs par šo unikālo personību, iepazīstinās ar analogā (filmiņu) fotoaparāta darbības principiem un VEF Minox konstrukcijas priekšrocībām. Ikvienam būs iespēja izbaudīt jau piemirsto analogās fotogrāfijas burvību – fotografēt ar fotoaparātiem no Pētera Korsaka kolekcijas un attīstīt filmiņas.

Katra mēneša sarunas būs veltītas citai VEF ražojumu jomai: oktobrī tiks pētīti radio aparāti, novembrī – tiks izmēģināts, kā darbojas telefona centrāles un kā var piezvanīt, “uzgriežot” numuru, decembris būs veltīts lidmašīnām un citām ekskluzīvām VEF izstrādnēm.

Sarunas notiks 25. septembrī, 16. un 30. oktobrī, 6. un 20. novembrī, 4. un 18. decembrī VEF vēstures muzejā, VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 2, sākums plkst.18.00, ieeja bez maksas. Vairāk informācijas: vefkp.lv

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl