Vecrīgā notiks Bluķa vakars

Komentāri
Vecrīgā notiks Bluķa vakars
(Foto: LETA)

Šovakar, 21. decembrī, plkst.18 Vecrīgā notiks Bluķa vakars, pavēstīja Latvijas Folkloras biedrības pārstāve Gunta Saule.

Bluķa vilkšana Rīgā sāksies Rātslaukumā, turpināsies pa Vecrīgas ielām un laukumiem un noslēgsies ar bluķu ugunskuru un Ziemassvētku svinēšanu Rātslaukumā. Svētku norises vadīs Rīgas folkloras kopas Grodi, Garataka, Skandinieki, Budēļi, Berendejka, Iļjinskaja pjatņica, Rija, Vilkači un Vilcenes, kā arī Mālpils Mālis, Katlakalna Rāmupe, Līvānu Ceiruļeits un Bārbeles folkloras kopa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ziemas saulgrieži ir tas īpašais laiks, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma – Saule. Tā kliedē tumsu un ar katru nākamo dienu ceļas Pasaules kalnā augšup. Svētkus, kurus saucam par Bluķa vakaru, svinējušas un svētījušas tautas visā pasaulē. Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Aicinām būt vienotiem šajā vakarā un kopīgi gan domās, gan velkot bluķi, nest gaismu katra sirdī, mājā, novadā, valstī, pastāstīja Saule.

Šogad Bluķa vakara galvenā ievirze būs saistīta ar bungām un bungošanu. Bungas ir sens rituālu instruments, ar kura skaņām dziedēja cilvēkus, paziņoja svarīgus notikumus, cīnījās pret ienaidnieku, svinēja svētkus. Šogad Bluķa vakarā ar bungu skaņām kliedēs tumsu un ienaidu, kā arī ies saulei līdzi tās gadskārtu gājumā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl