Komentāri
Varžu pīrādziņi un vēži vikingu gaumē – sirreālās Dalī receptes drīzumā varēsim izmēģināt arī savās virtuvēs
Publicitātes foto

Ja šajos Ziemassvētkos galdā vēlies celt ko nebijušu, kā būtu ar varžu pīrādziņiem, pāvu vai vēžiem vikingu gaumē? Šīs un vēl vairāk nekā simts citas ekstravagantas receptes būs atrodamas jaunajā Salvadora Dalī pavārgrāmatā.

Taisnības labad gan jāsaka, ka par fantastiskajām receptēm atbildīga ir mākslinieka sieva Gala, tomēr bez Dalī īpašā pieskāriena, iespējams, tā būtu tikai kārtējā pavārgrāmata. Les Diners de Gala (Galas vakariņas) pirmoreiz iznāca 1973.gadā. Tajā iekļautas 136 mākslinieka sievas apkopotas receptes ar Dalī ilustrācijām un fotogrāfijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs vēlamies uzsvērt, ka Les Diners de Gala ir veltīta garšas baudai,” grāmatas ievadā raksta Dalī. “Ja esat no kaloriju skaitītājiem, kuri ēšanas prieku pārvērš mocībās, lūdzu aizveriet šo grāmatu. Tā jums būs par dzīvīgu, par agresīvu, par nekaunīgu.”

Pavārmākslas un glezniecības entuziastiem šī pavārgrāmata ir labi zināma, taču līdz mūsdienām no oriģinālā metiena saglabājušies tikai apmēram 400 eksemplāri. Jaunās versijas izdošana palīdzēs šim, būtībā, mākslas darbam nonākt arī “mūsdienu virtuvēs”, ne vairs tikai turīgu kolekcionāru rokās.

“Jūs redzēsiet, cik liela ir tās kulturālā vērtība,” norāda izdevniecības Taschen pārstāve. “Receptes no Francijas labākajiem restorāniem, kuri joprojām darbojas, un skaisti mākslas darbi. Turklāt šīs receptes var baudīt divējādi – vai nu tikai tās izlasot, vai arī izmēģinot virtuvē.”

Les Diners de Gala Lielbritānijā iznāks 20.novembrī, bet jau šobrīd tā ierindojusies Amazon britu versijas pārdotāko “izklaidējošo un svētku pavārgrāmatu” saraksta galvgalī.

Foto

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl