Vairākās Latvijas piejūras pilsētās šodien Jūras svētki!

Pievienot komentāru
Vairākās Latvijas piejūras pilsētās šodien Jūras svētki!
LETA

Šodien vairākās Latvijas pilsētās notiek tradicionālie Jūras svētki ar dažādām sportiskām, kultūras un gastronomiskām aktivitātēm.

Liepājā sola līdz šim krāšņākos svētkus

Tieši Jūras svētkos – 9. jūlijā Liepājā noslēgsies 16. Starptautiskais gleznotāju un zīmētāju plenērs ”Pilsēta un jūra”, kā arī jau piekto reizi Liepājā norisinās starptautiskais ielu teātru festivāls ”Zeme.Debess.Jūra”. Šogad tas pulcē dalībniekus no astoņām dažādām Eiropas valstīm: Baltkrievijas un septiņām ES dalībvalstīm – Vācijas, Itālijas, Nīderlandes, Somijas, Polijas, Lietuvas, Latvijas. Savukārt promenādes galā esošajā angārā būs skatāma ekspozīcija, kurā būs izstādīta daļa Liepājas muzeja unikālās zvejniecības un jūrniecības kolekcijas.

No pulksten 12.00 sāksies dažādas stafetes un atrakcijas, kas raksturīgas tieši Jūras svētkiem – virves vilkšana, mucas ripināšana, zābaka mešana un citas. Paralēli šīm aktivitātēm šogad pilsētas promenādē norisināsies lielā ēdienu parāde Lielā ēdamiela.

Svētku noslēgumā balle ar Ivo Fominu un Liepājas pūtēju orķestri. Tās sākums plkst. 19.00.

LETA

LETA

Kolkā norisināsies atklātais čempionāts pludmales volejbolā

9.jūlijā visas dienas garumā Jūras svētkus svinēs Kolkā.

Pasākuma svētku programmā paredzētas gan sportiskas un azartiskas izklaides, tostarp orientēšanās sacensības, atklātais čempionāts pludmales volejbolā un sacensības zolītē, gan dažādi kultūras notikumi, piemēram, varēs noskatīties filmas un videostāstus par Kolkas piekrasti un tās iedzīvotājiem, kā arī darbosies divas fotoizstādes. Pasākuma rīkotāji parūpējušies arī par daudzveidīgu muzikālo programmu. Uzstāsies vairākas grupas, tostarp duets Karakums, kā arī varēs baudīt aktiera Jāņa Paukštello koncertu. Nav aizmirsts arī par mazajiem svētku apmeklētājiem – viņu priekam darbosies piepūšamās atrakcijas. Svētki noslēgsies pusnaktī ar ugunsšovu ”Fire Spirit”.

LETA

LETA

Salacgrīvā ieradīsies pirātu desants no Mellsila

Salacgrīvā Jūras svētku apmeklētājus gaida ļoti daudzveidīga pasākumu programma.

Līdztekus jau ierastajām Jūras svētku sportiskajām aktivitātēm – sviedlīnes un zvejnieku zābaka mešanā, būs arī mazāk ierastas, piemēram, kannu turēšana un auto vilkšana. Tradicionālāku sporta veidu piekritēji varēs uzspēlēt basketbolu un volejbolu.

Salacgrīvā ieradīsies arī pirātu desants no Mellsila. Pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar pirātu paražām un attiecībām uz kuģa un apgūt pirātu rotaļas, ka arī būs sadziedāšanās ar publiku un veiklības pārbaudes bērniem. Darbosies dažādas meistardarbnīcas un būs iespēja nobaudīt lašu zupu.

Savukārt vakarā – koncerti un balle! Koncertā Par mums pašiem uzstāsies Ieva Kerēvica, Jānis Aišpurs un Nacionālā teātra aktieri Marija Bērziņa un Ainārs Ančevskis, bet par balles muzikālo noformējumu rūpēsies grupas Dakota, Apvedceļš un DJ Matthew Nagle.

LETA

LETA

Jūras svētki pieskandinās Ventspili

Pašā svētku dienā, 9. jūlijā, visplašākās aktivitātes pilsētas iedzīvotāju un viesu priekam paredzētas Ostas ielas promenādē. Pie pils vaļņa Baltijas amatnieku visdažādāko izstrādājumu tirdziņš, bet visā promenādes garumā ēdienu un dzērienu tirdzniecība visplašākā izvēlē.

Jūras svētku visdažādākās noskaņas būs baudāmas gan pie Pārventas bibliotēkas, gan teātra namā Jūras vārti, gan Livonijas ordeņa pils pagalmā un pat Reņka dārzā! Mazo ventspilnieku un viņu draugu Mazie Jūras svētki turpināsies vēl arī 10. jūlijā Bērnu pilsētiņā un Bērnu parkā Fantāzija.

LETA

LETA