Vai zināji, ka 27. janvāris ir Šokolādes kūkas diena?

1 komentārs
Vai zināji, ka 27. janvāris ir Šokolādes kūkas diena?
Foto: Neil Conway, Flickr

Vēsture apliecina, ka daudzi izgudrojumi radušies nejauši. Arī pirmā šokolādes kūka tapa bez īpaša nodoma, tas notika 1765. gadā.

Garda kūka pieklājas ne tikai dzimšanas vai kāzu dienā. 27. janvāris pasaulē tiek svinēts kā Šokolādes kūkas diena (National Chocolate Cake Day). Šīs dienas saknes meklējamas Amerikas Savienotajās Valstīs.

Amerikā līdz 1830.-1840. gadiem šokolāde galvenokārt tika patērēta dzērienos. Šokolādes kūkas, kā mēs tās pazīstam šodien, tolaik masveidā vēl nebija pieejamas. Saskaņā ar Dover Post pirmā šokolādes kūka tika radīta 1765. gadā, kad starp milzīgiem dzirnakmeņiem, samaļot kakao pupiņas, tika iegūts biezs sīrups. Toreizējā tehnoloģija paredzēja, ka sīrups lejams īpašās veidnēs, kas domātas, lai to pārveidotu par dzērienu. Veidnes bija tādā formā, kas atgādina šokolādes kūku.

Pirmā šokolādes kūkas recepte no 1847. gada paredz, ka kūkas pagatavošanai atšķirībā no mūsdienām nepieciešama sasmalcināta šokolāde. Bet pirmais sausais maisījums kūkas pagatavošanai tika izlaists pēc simt gadiem – 1947. gadā.

Foto: šīs visas ir šokolādes kūkas!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl