5 komentāri
Vai veļu laikā jābaidās no kapiem? Atbildi sniedz numeroloģe
Dārzu un parku ansamblis "Lielie kapi" ar memoriālām celtnēm. (Zane Bitere / LETA)

Līdz ar tumšajiem rudens vakariem atnācis veļu laiks, kas latviešu kalendārā iezīmē posmu no Miķeļiem līdz Mārtiņiem. Senči ticēja, ka mirušo cilvēku dvēseles pēc nāves turpina dzīvi viņsaulē. Vai jābaidās no kapiem, konsultē numeroloģe, ”Baltās studijas” vadītāja Ruta Putnaērgle.

”Mēs zinām, ka dvēsele ir nemirstīga un mēs sastāvam no septiņiem ķermeņiem. Zemākais ķermenis kapos ir tik ilgi, kamēr satrūd ķermenis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vārds ”dvēsele” cēlies no vārda dvest. Senais latvietis dvēseli pielīdzināja dvesmai, dzīvības principam vispār. Latviešu tautas ticējumi vēsta, ka starp fizisko ķermeni un dvēseli atrodas kāds vidutājs, kas paliek kopā ar dvēseli arī pēc auduma iziršanas. To sauca par veli.

Par veli ne velti saka ”velties”. Tas ir kā miglas vāls, bezformīgs gaismas kopums. Tāpēc jūtīgākie cilvēki redz šo astrālo ķermeni, kas staigā pa šo zemi.

Bet vai vajag no viņa baidīties? Nē, jo velis tev neko nevar nodarīt. Mēs baidāmies no nezināmā. Latviešiem nebija bail no nāves, jo nāve nav beigas, tā ir pāriešana citā ķermenī. Senais latvietis zināja, ka augumu saņem Māra, Zemes māte, arī velis aiziet pie Māras – Veļu mātes gādībā, bet dvēsele aiziet atpakaļ pie Dieva,” stāsta numeroloģe Ruta Putnaērgle.

Veļu laikā viņa īpaši aicina atcerēties savas saknes un godināt savus aizgājušos tuviniekus ar klātbūtni kapos: ”Tāpat pastaiga pa kapiem ievieš mieru dvēselē. Tu saproti, ka nekas nav mūžīgs.”

Par kapiem ierasts domāt kā par aukstu, vēsu un neomulīgu vietu. ”Tur nevar būt citādāk. Nekā priecīga tur nav. Kā var būt priecīgi vietā, kur cilvēki raud un sēro?! Un šīs emocijas gan pati vieta, gan koki ir uzsūkuši,” stāsta numeroloģijas speciāliste.

Cilvēks jūtas neomulīgi, jo viss, kas saistās ar kapiem, ir auksti un vēsi. ”Protams, kapos ir vēsi un auksti, jo zemei ir ļoti smagi, jo jāpārstrādā visas cilvēku emanācijas, kamēr viņš sapūst,” norāda Putnaērgle.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl