Vai uz Melngalvju nama redzams falls?

6 komentāri

2. Salīdzinājums pirms tam un tagad

2/8

Nedaudz par vēsturi

Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Pirmā liecība kādā no vēsturiskajiem raksta avotiem par Melngalvju namu datēta 1334. gadā, kad Rīgas pilsētu bija ieņēmis Livonijas ordenis. Laika gaitā tas saukts daudz un dažādi, piemēram, dzīru nams pie pilsētas tirgus laukuma, Jaunais nams, kā arī Karaļa Artura sēta.
1941. gada 28. jūnijā (tiem, kas nezina, Otrā pasaules kara laikā) Vērmahta artilērijas apšaudes rezultātā nams pilnībā izdega, bet pēc tam to atjaunot, redz, neesot bijis lietderīgi.
Toties 80. gados galvas kopā lika RTU (tajā laikā RPI) Arhitektu un celtnieku fakultāte, lai sāktu strādāt pie nama atjaunošanas plāna, un, kā gadījās, kā ne, 1999. gadā tas tika atklāts no jauna.

2. Salīdzinājums pirms tam un tagad

2/8

TOP komentāri

  • rīdziniece
  • kaktuss
    +3 +3 0

    kaktuss

    Taalo austrumu zemes vispaar nav iedomaajamas bez FALLISMA pieluugshanas.Tas ir simbols pirmssakumam no viirishkjaa--un kas tur slikts.Sievishkjais ir viigjes lapa,kaut gan daudzi to nezin un apziimee alkoholu.
  • Lv-

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl