Vai nākotnē velo zādzības tiks pilnībā izskaustas?

Komentāri

Starp pasaules vietējiem cilvēkiem ir trīs inženierzinātņu studenti, kas mācās ( Chili’s University of Adolfo Ibáñez) un ir īpaši ar to, ka izveidojuši velosipēdu, kuru nevar nozagt. Šis jaunais inovatīvais velosipēds būs tas, kurš, iespējams, diktēs noteikumus nākotnes tirgū.

Ģeniālajā slēpjas vienkāršība, jo pats dizains patiesi nav sarežģīts – izjaucot riteņa rāmi, sadalot vidū cauruli un pievienojot to noņemamajam sēdeklim. Tāpat, kā jebkuru citu atslēgu, viss, kas ir nepieciešams, ir piesprādzēt to. Atšķirībā no jebkuras atslēgas, šī lieta ir viegli saprotama. Vienīgais iespējamais veids, kā nozagt šo velosipēdu, ir salauzt tā rāmi, kas ir pretrunā ar zagļa mērķi.

Tālākā pārdošanas vērtība nozagto velosipēdu apjomā nav liela, salīdzinot ar citiem populāriem zādzību mērķiem, piemēram, klēpjdatoriem, rotaslietām un automašīnām. Pasaulē tiek nozagti ļoti daudz velosipēdu. Iemesls ir vienkāršs – tas ir ļoti viegli.

2012. gadā ‘’New York Times’’ žurnālists filmēja, kā pats zog savu velosipēdu, vērojot garāmgājēju reakciju. Nevienam tas nerūpēja. Tas aizņem vienu minūti, lai faktiski nozagtu velosipēdu ar skrūvgriezni, bet viņš izmantoja elektrisku instrumentu Ņujorkas Vienības laukumā. Process ritēja veselas deviņas minūtes, pirms policija sāka kļūt aizdomīga.

Par laimi viens no Čīles inženierzinātņu studentiem bija upuris velosipēdu zādzībām vairākkārt, tāpēc viņš un viņa draugi izlēma darīt kaut ko lietas labā. Lai zādzības kļūtu par pagātni un nekad neatkārtotos, liels paldies ir jāsaka Andresam Roi, Kristobelam  Kebilo un  Huanam Hosē Monsalvem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl