Vai Latvijā balets kļūst īpašāks?

Komentāri

Nepilns mēnesis, un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas gada lielākais notikums – izlaiduma klases koncerts opernamā, būs klāt. Ik pavasari ar diplomu rokās tālāk plašajā pasaulē dodas ap 10 jauno baletdejotāju, un pēc dažiem gadiem viņiem pievienosies arī Laura Grieta, kura jau plūkusi laurus starptautiskos konkursos un mazās lomās bijusi uz mūsu Baltā nama lielās skatuves.

“Kad mana mamma bija mazāka, viņa gribēja arī kļūt par balerīnu, bet viņai tas neizdevās. Un, kad es biju maziņa, viņa man stāstīja, ka es ļoti daudz dejoju pa māju apkārt un tā, un tad izdomāja mani nosūtīt uz studiju Liepājā,” atmiņās gremdējas jaunā meitene.

Lauras Grietas sapnis ir kādu dienu uz lielās Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves dejot Vai Latvijā balets kļūst arvien īpašāks?

Žizeli. Tieši šajā lomā kārtējai izrādei gatavojas Elza Leimane, viena no Lauras Grietas vismīļākajām dejotājām. Elza stāsta, ka šogad baletā aizvadīta bagātīga un arī titulēta sezona, un bijušas arī vairākas trupas viesizrādes ārvalstīs.

Foto

“Mēs salīdzinoši nesen bijām Ķīnā uz Performing Arts Center, kur, goda vārds, var apmaldīties. Tas ir pats, pats lielākais, kur satiekas neskaitāmi mākslas veidi, vairākas skatuves, tas bija ļoti iespaidīgi,” ar iespaidiem dalās Elza.

Nākamsezon viesizrādes vairāk paredzētas Eiropā, bet uz mūsu pašu skatuves gaidāms šobrīd pasaulē ļoti atzītā horeogrāfa Edvarda Kluga iestudējums Pērs Gints. Siltus un atzinīgus vārdus Elza velta latviešu publikai – šeit baletu mīl ļoti inteliģenti un izrādes vienmēr ir pārpildītas. To novērtē arī jaunākā paaudze.

Plašāk skaties Zanes Brikmanes sižetā rīta raidījumam LNT 900 sekundes!

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl