Vācijas “Oktoberfest” noslēdzas ar salūtu

0 Komentāru
Vācijas “Oktoberfest” noslēdzas ar salūtu
Foto: Reuters/ Scanpix

Svētdien, 5. oktobrī, pēc 16 dienu ilgām svinībām Bavārijas galvaspilsētā Minhenē ar vērienīgu salūtu noslēgušies pasaulē lielākie alus dzeršanas svētki – “Oktoberfest”.

181. alus svētkus “Oktoberfest” divu nedēļu garumā apmeklēja aptuveni 6,3 miljoni cilvēku. Kopējais alus patēriņš – 6.5 miljoni litru alus.

Divu nedēļu laikā miljoniem alus cienītāju no visas pasaules bija aicināti apmeklēt koncertus, tērpu parādi, Ģimenes dienas un pat dievkalpojumu.

Policija ziņojusi, ka būtiski samazinājies pārkāpumu skaits – no 1525 gadījumiem pērn uz 1290 gadījumiem šogad. Svinību karstumā ļaudis mēdz arī šo to pasaudēt. Atrasto mantu birojā nogādātas 230 brilles, divi laulības gredzeni, zobu protēzes, mežrags.

2015. gada “Oktoberfest” Minhenē norisināsies no 19. septembra līdz 4. oktobrim.

“Oktoberfest” tradīcija sākās 1810. gada 12. oktobrī – dienā, kad notika Bavārijas troņmantnieka kroņprinča Ludviga I kāzas ar Saksijas Terēzi. Uz šiem svētkiem tika ielūgti visi Minhenes iedzīvotāji – viņiem par godu tika sarīkotas zirgu sacīkstes un dalīts bezmaksas alus. Pasākums visiem tik ļoti patika, ka Ludvigs deva rīkojumu šādus svētkus rīkot ik gadu.

0 Komentāru