Vācija labojusi pasaules lielākā orķestra rekordu

Pievienot komentāru
Vācija labojusi pasaules lielākā orķestra rekordu
Foto: AFP/ EPA/ LETA

Labots pasaules lielākā orķestra rekords. Par jauno rekordisti kļuvusi Vācija, kur Frankfurtes stadionā bija sapulcējušies spēlēt vairāk nekā 7,5 tūkstoši mūziķu.

Vācijas finanšu galvaspilsēta Frankfurte sestdien kļuva par pasaules mūzikas galvaspilsēta. Futbola stadionā bija pulcējušies 7548 mūziķi, lai labotu pasaules lielākā orķestra rekordu.

Uzdevums nav bijis viegls. Pasākuma rīkotājs 28 gadus vecais trompetists un mūzikas skolotājs Jenss Illemans stāsta, ka par tūkstošiem liela orķestra sapulcēšanu vienuviet viņš sācis domāt jau pirms trīs gadiem. Plānošana un piemērotas vietas atrašana izrādījās laikietilpīgs uzdevums.

Vienkārši nav bijis arī izvēlēties, kā vispareizāk stadionā izvietot dažādās instrumentu grupas. Turklāt bija jāatrod risinājums, lai tūkstošiem mūziķu redzētu diriģentu un spēlētu sinhroni. Tas tika atrisināts, uzstādot 550 kvadrātmetru lielu ekrānu, kurā diriģents 16 metru garumā ir labi redzams no visām vietām stadionā. Ieguldītais darbs bija pūļu vērts. Vācijai tagad pieder lielākā orķestra jaunais pasaules rekords.

Foto

Iepriekšējais rekords tika sasniegts Brisbenā, Austrālijā. Toreiz vienkopus spēlēja 7224 mūziķi. Frankfurtes stadionā uzstājās par 324 cilvēkiem vairāk.