Vācieši pieprasa veģetārās desiņas

Komentāri
Vācieši pieprasa veģetārās desiņas
Foto: Steven Depolo, Flickr

Vācijā mainās ēšanas paradumi. Pat tradicionālās desu ēstuves Berlīnē, lai nezaudētu klientus, ir spiestas radīt savu ēdienu veģetārās versijas. Tomēr tas nenozīmē, ka desiņas pazūd no vāciešu ēdienkartes.

Ik pusdienlaiku Mario Cīrfogela tradicionālo desu restorānu strauji piepilda pusdienotāji no vietējiem birojiem. Cūkgaļas desiņas ar karija kečupu šajā restorānā ir tradicionāls pusdienu ēdiens jau vairāk nekā 60 gadus, taču, lai noturētu klientus, patlaban ēstuvei ir vajadzīgs kas vairāk – klasiskā ēdiena veģetārais variants.

Cīrfogela restorāna ēdienkarte uzskatāmi apliecina ēšanas paradumu maiņu Vācijā, ko pierāda jaunākie pētījumi. Vācieši, kuri visā pasaulē pazīstami ar savu kāri pēc desām, ir sākuši uzturā mazāk lietot gaļu, jo uztraucas par savu veselību, kā arī par dzīvnieku labturību un lopu audzēšanas ietekmi uz apkārtējo vidi.

Jaunākie dati liecina, ka kopš 2011. gada vidēji Vācijā gaļas patēriņš uz vienu iedzīvotāju samazinājies par gandrīz trīs kilogramiem gadā. Tagad vidēji vācieši gadā vairs apēd 60 kilogramus gaļas, un eksperti prognozē, ka kritums būs vērojams arī turpmāk.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl