Uzmani ausis vasarā! Vērtīgi padomi par ausu veselību visai ģimenei Piedāvā RemoWax

0 Komentāru
Uzmani ausis vasarā! Vērtīgi padomi par ausu veselību visai ģimenei
depositphotos.com

Klāt vasaras sezona, un, kaut nereti to aizmirstam, vasaras laikā, tāpat kā ziemā, jāatceras padomāt par savu veselību.  Pat vēl vairāk – ja ziemā vēl labi atceramies par siltāku jaku un cepuri, vasarā kļūstam vieglprātīgāki un vēlamies tikai skriet, ķert, baudīt, mesties ūdenī, uzstādīt personīgos rekordus maratonā un atklāt ko vēl neredzētu un neizjustu. Īpaši svarīgi vasarā ir padomāt par ausu veselību.

Neskaitāmās peldes, kondicionieri, biežie izbraucieni un atpūta dabā rada apstākļus, kas ausīm var nepatikt. Tāpēc esam sagatavojuši dažus ieteikumus, kā parūpēties par savām ausīm vasarā.

Peldēšana

Foto: Pixabay.com

Kas var būt patīkamāk, kā iegremdēties vēsā ezerā pēc garas darbadienas saules sakarsētā birojā vai stundām ilgi plunčāties Jūrmalā! Tomēr peldoties jāuzmanās, lai ūdens pārāk neskartu ausis.

Protams, neliela ūdens daudzuma iekļūšana ausī lielu ļaunumu nenodarīs, un tajā esošais sērs pasargā šo delikāto maņu orgānu no samirkšanas, taču pārāk ilga atrašanās mitrumā tai par labu arī nenāks – pie bungādiņas sakrājies šķidrums var veicināt ārējās auss iekaisumu, turklāt ausī var būt sakrājies sērs – ikdienā to var nepamanīt, taču saskarē ar ūdeni tas var uzbriest un izraisīt dzirdes pasliktināšanos.

Speciālisti iesaka ūdens priekus baudīt ar mēru, vienmēr kritiski izvērtēt ūdens kvalitāti, lai pasargātu sevi no infekcijām, pēc iespējas lietot ausu aizbāžņus un cepurītes, kā arī, ja pēc peldes ir aizkritusi auss, vērsties pie otorinolaringologa.

Paslēpes no karstuma

Foto: Pixabay.com

Karsta saule pludmalē, kad vēsa vēja brāzma glāsta ādu, ir pašā laikā, tomēr ikdienā karstums mēdz sagādāt ne tik patīkamas izjūtas. Tā mēs nokļūstam lamatās un, no tveices slēpjoties, pēc iespējas lietojam kondicionieri vai turam atvērtus logus. Tomēr uzmanīgi!

Lai saķertu kārtīgas iesnas vai nopietni apaukstētos, nevajag daudz! Vasarā slimot noteikti nav patīkami, turklāt elpceļu infekcijas apdraud arī ausu veselību, kas var beigties ar ilgstošu ārstēšanos ar antibiotikām un pat dzirdes traucējumiem.

Ieteicams ir izvairīties no atrašanās caurvējā – aukstais vējš var kairināt trīszaru nervu un izraisīt ausu sāpes.

Ceļojumi

Foto: Pixabay.com

Vasarā aviokompāniju piedāvāto lidojumu klāsts ir patiesi iespaidīgs, tāpēc nereti tālākos ceļojumos dodamies tieši siltajā gadalaikā. Ja plānots lidojums, īpaši jāuzmanās, ja gadījies saķert iesnas – spiediena maiņa lidmašīnas salonā var radīt neizturamas sāpes ausīs, dažos gadījumos pat izraisīt bungādiņas plīsumu. Šajā situācijā ieteicams lietot deguna pilienus, kas mazina aizlikumu, vai, ja iesnas ir stipras, konsultēties ar ārstu, kurš var izrakstīt medikamentus, kas mazinās tūsku un nepatīkamās izjūtas. Līdzīga piesardzība jāievēro arī, nodarbojoties ar niršanu.

Ja nav plānoti tālāki ceļojumi, vasarā mēdzam ceļot tepat pa Latviju, daudz uzturēties pļavās, mežos, gulēt teltīs. Esot dabā, īpaši guļot zālē, problēmas var radīt arī kukaiņi. Ja ausī nokļuvis kāds insekts, ieteicams uzreiz vērsties pie ārsta, taču, ja tas uzreiz nav iespējams, iepilināt ausī kādu eļļas pilienu vai alkoholu saturošu šķidrumu un doties pie ārsta pie pirmās iespējas.

Mūzika

Foto: Pixabay.com

Vasarā dodamies garākās pastaigās un skrienam, un mūzika, protams, ir neiztrūkstoša šo nodarbju daļa. Tomēr regulāra skaļas mūzikas klausīšanās austiņās negatīvi ietekmē dzirdi un var radīt ausu bojājumus. Nereti, lietojot mazās austiņas, ausīs dziļāk tiek sastumts sērs, kas var izraisīt arī sēra korķa rašanos.

Lai pasargātu ausis, neliedzot sev mūzikas priekus, speciālisti iesaka lietot austiņas, kas liekamas uz ausīm, izvēlēties pārbaudītu ražotāju, kā arī izmantot formulu – 60% skaļums 60 minūtes dienā.

Ausu tīrība’

Foto: Pixabay.com

Viens no galvenajiem nosacījumiem ausu veselībai un tīrībai ir to higiēnas nodrošināšana. Ausis jātīra regulāri, bet maigi, izmantojot mazu dvielīti vai salveti. Tīrīšanai nekādā gadījumā nedrīkst izmantot kosmētiskos vates kociņus vai kādus citus smalkus priekšmetus – tā delikāto auss eju var tikai satraumēt un sēru iestumt dziļāk. Kā smejas ārsti, – ja akurāt kaut ko gribas bāzt ausīs, tad droši var izmantot tikai elkoni. Sērs, kas atrodas ausīs, nav par visām varītēm jācenšas dabūt ārā, tieši otrādi – tas aizsargā, mitrina un neļauj ausīs iekļūt baktērijām, turklāt ausis spēj pašattīrīties. Tomēr pārmērīga sēra uzkrāšanās var izraisīt auss ejas aizsprostojumu un ietekmēt dzirdi, tādēļ, ausis tīrot, vērts ņemt talkā ausu pilienus, kas šķīdina sēru. ”Removax” nodrošina efektīvu un maigu auss ejas tīrīšanu, attīra auss eju no liekā epitēlija, sēra un šķīdina sēra sablīvējumus, vienlaikus kavējot infekciju veidošanos.

Izpildi ausu un dzirdes testu!
0 Komentāru