Uz ezera darināts milzīgs Gagarina portrets

Komentāri

Klāt 12. aprīlis – vēsturiska diena, jo tieši pirms 55 gadiem kosmosā devās pirmais cilvēks – Jurijs Gagarins. Par godu vēsturiskajam notikumam viņa fani Krievijā uzzīmējuši milzīgu Gagarina portretu, ko labāk iespējams izbaudīt no putna lidojuma.

Kosmosa izpētes entuziasti atraduši sevī māksliniecisku iedvesmu, par tās izpausmes arēnu izvēloties aizsalušu ezeru Rjazaņas apgabalā. Tikpat liels, kāds reiz bija Jurija Gagarina sasniegums, ir arī viņa portrets.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atklātībā nonācis video, kurā redzama Gagarina portreta tapšana. Tajā leģendārais padomju kosmonauts redzams ķiverē ar uzrakstu PSRS, gatavs katapultēties izplatījumā.

1961. gada 12.aprīlī, kad Gagarins veica pasaulē pirmo cilvēka lidojumu orbītā apkārt zemei, viņš bija tikai 27 gadus vecs. Viņa kosmiskā kapsula traucās ar ātrumu 27,4 tūkstoši kilometru stundā, un viņam pilnu apli apkārt zemei izdevās veikt 108 minūtēs. Tā Gagarins kļuva slavens visā pasaulē, bet Padomju savienībā kļuva par nacionālo varoni.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl