TVNET fotošops un propaganda kritusi interneta jokdaru rokās. Portāls atzīst savu kļūdu

Komentāri
TVNET fotošops un propaganda kritusi interneta jokdaru rokās. Portāls atzīst savu kļūdu
Foto: Facebook.com/Gints Knoks

Ievērojamu popularitāti interneta vidē guvis kāds ieraksts, kurā portālam TVNET tiek pārmesta propaganda. Aizdomas par negodīgu rīcību radījis kāds “fotošopēts” fotoattēls.

”Kā labākajās Krievijas propagandas tradīcijās strādā žurnāls IR un portāls TVNET,” sociālajā tīklā Facebook.com raksta Gints Knoks, savam ierakstam pievienojot fotoattēlu, kurā viņš saskatījis vairākas mīklainas atšķirības no oriģinālā foto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ja saņemts uzdevums pierādīt, ka Okupācijas muzeja piebūves pretinieki ir Krievijas nopirkti meļi, kuru vienīgais mērķis ir likvidēt muzeju un izdzēst padomju gadus no latviešu tautas apziņas, tad, protams, palīgā jāsauc žurnāla IR komentētājs Aivars Ozoliņš. Viņš izsenis zināms kā veikls rakstītājs, kuram labi padodas konjuktūras inspirēti garadarbi.

Kad Aivars ir skrējienā, viņu nevar apturēt nekādi fakti vai objektīvā realitāte. Arī šoreiz komentārā ir viss nepieciešamais – Nākotnes nama pretinieki ir maza saujiņa apšaubāmu profesionāļu Zaigas Gailes vadībā, kuri ar meliem un safabricējumiem grib patriekt baltos tēvus no Okupācijas muzeja, tādējādi nošaujot uzreiz divus zaķus – palīdzot Ušakovam pilniem vaigiem iepūst Krievijas stabulē un, protams, ”uzvārīties”, mistiskā veidā tiekot pie Strēlnieku laukuma zemes dalīšanas.

Kad komentārs gatavs, laiks piemeklēt ilustrāciju, bet kāda neraža – LETA arhīvā nav nevienas bildes, kur kopā būtu redzams Ušakovs, Rīgas galvenais arhitekts Princis un visa ļaunuma sakne – Zaiga Gaile.

“Tikai mieru, mums ir fotošops,” saka TVNET meistari un pēc negulētas nakts top fotošedevrs, lai ilustrētu Ozoliņa aprakstītās šausmu ainas – bilde, kurā Ušakovas sievas Strautiņas ķermenim uzķepināta Gailes galva, bet Līvu laukuma planšetes vietā Ušakovs aplūko iznīcībai lemto Okupācijas muzeju. Zem bildes korekts paraksts foto LETA/TVNET. Kā saka, Gailes galva no mums, Strautiņas rumpis no jums.

Kopumā nekā neparasta, klasiska pasūtījuma publikācija, tikai izbrīna fakts, ka paskvilas autori ir rūdītākie cīnītāji ar Krievijas propagandu, kuri atmasko katru Putina feiku. Bet, kā saka krievi – c кем поведешься, от того и наберешься.”

Savam sakāmajam autors pielikt punktu ar atzīšanos: ”P.S. Zaiga Gaile ir mans draugs.”

Portāls Skaties.lv sazinājās ar TVNET pārstāvjiem, lai uzzinātu viņu skaidrojumu par radušos situāciju. ”Fotokolāžas kā rakstu paspilgtinošu un paskaidrojošu elementu portālā TVNET esam izmantojuši jau vismaz astoņus gadus un arī turpmāk tās plānojam izmantot rakstu noformēšanā.

Zem fotoattēla vai fotokolāžas vienmēr norādām bildes autoru vai paskaidrojam, ka tā ir kolāža. Šajā konkrētajā gadījumā cilvēciskas kļūdas dēļ nebija paraksta “kolāža”, taču kļūda tika novērsta. Jau kopš vakardienas minētajā publikācijā ilustrācija ir ievietota korekti ar norādi – kolāža.”

Kā bijis, kā ne, bet šī cilvēciskā kļūda nu kritusi asprātīgās latviešu tautas rokās. Cits pēc cita interneta lietotāji steidz pievienot pašu radītus foto par un ap šo tēmu.

FOTO

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl