Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Komentāri
Ērmīgākā omīte, par kuru jūsmo visa tvitersfēra – Vecā Ingrīda!
Foto: ekrānuzņēmums

Šo kundzīti mēs tviterī pazīstam jau kādu laiku. Viņa ir, iespējams, viena no šī laika populārākajiem parodiju tvitera profiliem, kas izpelnījies uzmanību no vairāk kā 13,5 tūkstošiem sekotāju. Nolēmu apjautāties, kas tad īsti “otrā galā” sēž.

Uzrunājot @vecaingrida privātajā vēstulē tviterī, cilvēks, kas man atbildēja, savu “alter ego” raksturoja sekojoši: “Ingrīda ir bijusi viena praktiski visu dzīvi. Daļēji tas varētu būt savu spēcīgo un dažreiz pārspīlēto viedokļu dēļ.

Viņa pēc horoskopa ir Vērsis, tāpēc nelaužami pieturas saviem principiem, kuri ir ne tikai vispareizākie, bet arī padara viņu labāku nekā citi. Viņu neuztrauc citu cilvēku nepareizie viedokļi.”

Kundzīte esot liekulīgs tēls, jo patīkot radīt diskusijas par “karstiem” tematiem. Tas dodot iespēju palaist vēl kādu “pīli”, ko iepriekš noklausījusi baznīcā. Viņas mīļākās puķes ir petūnijas, kas redzams gan raksta titulbildē, gan atrodams arī publikācijās.

Tālāk tiek izšķirtas dažas personības iezīmes:

  • Ingrīda uzskata, ka visi bērni ir slikti un visi jaunieši nemācās, un lieto alkoholu;
  • Ir stingri uzskati par alkoholu un smēķēšanu, jo tas ir grēcīgi un kaitīgi (kaut gan pati graķītim neatsaka);
  • Uzskata, ka ir ļoti laba dārzniece, bet prot tikai iestādīt petūnijas nokarenos podiņos. “Petūnijas > Dzīve”;
  • Politiski neitrāla, bet nepatīk Rīgas mērs;
  • Par šovbiznesu neko nezina, bet saprot, ka Dons nekam neder.

Ko autors saka pats par sevi? “Šis konts tika izveidots tumšā dzīves posmā, ar mērķi uzjautrināt pašam sevi un varbūt vēl kādus,” radīto komentē autors.

“Iejusties cita cilvēka ādā, ironizēt, pārspīlēt un parodēt stereotipus par vecāka gadagājuma cilvēka domām izrādījās tieši tas, kas bija vajadzīgs.” Konts ir aktīvs jau vairāk kā trīs gadus, un tvīti tur parādās neregulāri, taču gandrīz katrs tiek laisti tautās vai atzīmēti par labiem esam (nospiežot sirds simbolu) vairākus simtus reižu.

“Esmu 21 gadu vecs, noslēpumains jaunietis. Negribu atklāt pārāk daudz, jo tas, manuprāt, samazinātu šī tēla ideoloģisko vērtību,” skaidro autors.

Parodiju konti pašmāju tvitera pasaulē nav neparasta parādība. Vēl viens tautā atzīts profils slēpjas zem kādreizējā Latvijas izlases hokejista, Aleksandra Ņiživija (parodijkontā, Ņeživija) vārda. Bet šīs “kustības” aizsākumi meklējami ap 2010. gadu, kad lielu popularitāti bija ieguvuši divi puiši, kas izveidoja kontu par godu Romas katoļu baznīcas kardinālam Jānim Pujatam. Pēcāk viņi paši personīgi šo profilu atdāvināja pašam kungam, kas tagad meklētājā vairs nav atrodams.

Foto

Lasi vēl