Tvīda brauciens sesto reizi pulcēs retro cienītājus

Komentāri

Velonedēļas atklāšanas ietvaros sestdien, 25. aprīlī, Rīgā notiks Tvīda brauciens. Lai pilnvērtīgi izbaudītu tā atmosfēru, dalībnieki aicināti tērpties atbilstoši senlaiku modei.

Tvīda brauciena vēsture saistāma ar Londonu, kur tas aizsākās pirms septiņiem gadiem. Latvijā pirmais Tvīda brauciens notika 2010. gada pavasarī Liepājā. Parāde ik gadu vieno pieaugušos un bērnus, senus draugus un jaunus paziņas, riteņbraucējus, senlietu kolekcionārus, māksliniekus, mūziķus un vienkārši cilvēkus, kuri vēlas izbaudīt senatnes garšu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Bieži vien cilvēki domā, ka Tvīda brauciens saistās tikai un vienīgi ar 30. gadiem. Tas, ko mēs katru gadu un šogad vairāk mēģinām izcelt, ir tas, ka Tvīda brauciena būtība ir divi elementi. Viens – velosipēds – vairāk vai mazāk jebkāds, protams, lai tas ir jauks, un otrs – apģērbs vai stils, vai sajūta, kas valda jau no 1800. gadiem – no tā mirkļa, kad parādās moderns velosipēds, līdz pat 1960. -1970. gadiem, ”stāsta Tvīda brauciena līdzorganizators Mārtiņš Eņģelis.

Latvijā Sestais Tvīda brauciens notiks 25. aprīlī Rīgas Velonedēļas atklāšanas laikā. Pasākums sāksies 15:00 Esplanādē pie Raiņa pieminekļa, kur stundu pirms brauciena būs iespēja piedalīties kādā no tradicionālajām ar velo kultūru saistītajām aktivitātēm. Tvīda brauciens sāksies plkst. 16:00. Parāde izbrauks no Esplanādes un virzīsies pa vēsturisku Rīgas maršrutu. ”Dosimies pārbraucienā caur Vecpilsētu un bulvāru rajona dārziem, izmetīsim ainavisku loku pa kluso centru līdz Ģertrūdes ielas baznīcai, tālāk caur pilsētas centru apciemosim Grīziņkalna rajonu un virzīsimies uz Meistara ielu un Matīsa ielu,” maršrutu atklāj Tvīda brauciena rīkotāji.

Tas noslēgsies Ērenpreiss velodarbnīcas pagalmā. Plkst. 17:30 notiks ikgadējā Tvīda Karaļa, Karalienes un Tvīda ģimenes kronēšana. Cita starpā šogad tiks izvirzītas arī jaunas nominācijas – Mazais Tvīda Karalis un Karaliene, kā arī Tvīda muzikants.

Plkst. 18:00 Tvīda brauciena dalībniekus priecēs rock’n’roll grupa Keksi, bet jau vakarpusē ap 20:00 koncertu sniegs grupa Rīgas Modes.

Raidījuma LNT Brokastis vadītāji Oskars Lepers un Rūta Čivča pieņem izaicinājumu sameklēt Tvīda braucienam atbilstošus tērpus.

Lasi vēl