Tuvojas košais un ekstravagantais Riodežaneiro karnevāls

Komentāri
Tuvojas košais un ekstravagantais Riodežaneiro karnevāls
Foto: REUTERS/ Scanpix

Kopš šīs nedēļas sākuma Riodežaneiro Sambodromā sākušas rībēt bungas. Tur desmitiem deju trupu gatavojas vienam no gada krāšņākajiem notikumiem – karnevāla parādei.

Riodežaneiro karnevāla parāde ir notikums, kas piesaista simtiem tūkstošu tūristu, taču paši sambas dejotāji to uztver kā iespēju iekļūt elitārajā grupā, kur varēs cīnīties par galveno balvu. Kā ierasts, katra sambas skola savu priekšnesumu veido kā stāstu ar iespaidīgiem tērpiem un horeogrāfiju. Skatītāji priecājas, bet pašiem dejotājiem un muzikantiem piedalīties šajā pasākumā ir ārkārtīgi liels gods.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sambas svētki ilgst divas nedēļas, kuru laikā norit neskaitāmas ielu ballītes. Ikgadējais karnevāls ir Brazīlijas nozīmīgākie svētki, un to vienlīdz aizrautīgi svin visos valsts reģionos.

Riodežaneiro karnevālā ik gadu piedalās ap 60 000 dalībnieku. Tas ir veids, kā cilvēki izpriecājas pirms 40 dienu ilgā Lielā gavēņa, kas beidzas ar nozīmīgākajiem katoļu svētkiem – Lieldienām. Šogad karnevāls norisināsies no 5. līdz 10. februārim.

Foto: Riodežaneiro karnevāls iepriekšējos gados

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl