Tuvojas košais un ekstravagantais Riodežaneiro karnevāls

Komentāri
Tuvojas košais un ekstravagantais Riodežaneiro karnevāls
Foto: REUTERS/ Scanpix

Kopš šīs nedēļas sākuma Riodežaneiro Sambodromā sākušas rībēt bungas. Tur desmitiem deju trupu gatavojas vienam no gada krāšņākajiem notikumiem – karnevāla parādei.

Riodežaneiro karnevāla parāde ir notikums, kas piesaista simtiem tūkstošu tūristu, taču paši sambas dejotāji to uztver kā iespēju iekļūt elitārajā grupā, kur varēs cīnīties par galveno balvu. Kā ierasts, katra sambas skola savu priekšnesumu veido kā stāstu ar iespaidīgiem tērpiem un horeogrāfiju. Skatītāji priecājas, bet pašiem dejotājiem un muzikantiem piedalīties šajā pasākumā ir ārkārtīgi liels gods.

Sambas svētki ilgst divas nedēļas, kuru laikā norit neskaitāmas ielu ballītes. Ikgadējais karnevāls ir Brazīlijas nozīmīgākie svētki, un to vienlīdz aizrautīgi svin visos valsts reģionos.

Riodežaneiro karnevālā ik gadu piedalās ap 60 000 dalībnieku. Tas ir veids, kā cilvēki izpriecājas pirms 40 dienu ilgā Lielā gavēņa, kas beidzas ar nozīmīgākajiem katoļu svētkiem – Lieldienām. Šogad karnevāls norisināsies no 5. līdz 10. februārim.

Foto: Riodežaneiro karnevāls iepriekšējos gados

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl