Tuvojas košais un ekstravagantais Riodežaneiro karnevāls

Pievienot komentāru
Tuvojas košais un ekstravagantais Riodežaneiro karnevāls
Foto: REUTERS/ Scanpix

Kopš šīs nedēļas sākuma Riodežaneiro Sambodromā sākušas rībēt bungas. Tur desmitiem deju trupu gatavojas vienam no gada krāšņākajiem notikumiem – karnevāla parādei.

Riodežaneiro karnevāla parāde ir notikums, kas piesaista simtiem tūkstošu tūristu, taču paši sambas dejotāji to uztver kā iespēju iekļūt elitārajā grupā, kur varēs cīnīties par galveno balvu. Kā ierasts, katra sambas skola savu priekšnesumu veido kā stāstu ar iespaidīgiem tērpiem un horeogrāfiju. Skatītāji priecājas, bet pašiem dejotājiem un muzikantiem piedalīties šajā pasākumā ir ārkārtīgi liels gods.

Sambas svētki ilgst divas nedēļas, kuru laikā norit neskaitāmas ielu ballītes. Ikgadējais karnevāls ir Brazīlijas nozīmīgākie svētki, un to vienlīdz aizrautīgi svin visos valsts reģionos.

Riodežaneiro karnevālā ik gadu piedalās ap 60 000 dalībnieku. Tas ir veids, kā cilvēki izpriecājas pirms 40 dienu ilgā Lielā gavēņa, kas beidzas ar nozīmīgākajiem katoļu svētkiem – Lieldienām. Šogad karnevāls norisināsies no 5. līdz 10. februārim.

Foto: Riodežaneiro karnevāls iepriekšējos gados