Tulpju košums izbaudāms Dabas muzeja ikgadējā izstādē

0 Komentāru
Tulpju košums izbaudāms Dabas muzeja ikgadējā izstādē
Foto: Pank Seelen, Flickr

No 12. līdz 15. maijam Latvijas Dabas muzejā būs skatāma izstāde Tulpes 2015, kurā plānots eksponēt ap 400 tulpju šķirņu, informē muzeja pārstāvji.

Otrdien, 12. maijā, plkst. 12.00 tulpju izstāde atklās vasaras izstāžu sezonu, un kopumā šogad Dabas muzejā plānotas 10 dažādu ziedu parādes. Maija otrajā nedēļā no otrdienas līdz piektdienai muzejā uzziedēs vairāk nekā 400 tulpju veidu, priecējot ikvienu izstādes apmeklētāju. Izstādē visvairāk būs redzamas vidējo un, iespējams, dažas vēlo tulpju šķirnes. Krāšņumaugus izrādīs Jānis Dukaļskis, Jānis Salens, Gundars Lācis un citi tulpju audzētāji.

Tulpju dzimtene ir Centrālāzija un Turcija. 16. gadsimtā tās tika ievestas Holandē un ļoti ātri kļuva populāras. Tulpes savas formas dēļ vārdu aizguvušas no turku vārda “tulbend”, kas nozīmē turbāns jeb cepure Turcijā. Arī Latvijā tulpju audzēšanas tradīcijas ir senas, tās ir viegli audzēt, tāpēc šie ziedi ir tik populāri piemājas dārzos.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja ne tikai aplūkot jaunāko audzētāju veikumu, bet arī iegādāties aktuālos tulpju, narcišu un citu sīpolpuķu katalogus, veikt pasūtījumus rudenim un katru dienu saņemt Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības speciālistu konsultācijas.

Šogad izstādes darba laiki ir pagarināti, katru dienu (izņemot piektdienu) ziedus varēs apskatīt līdz 19.00.

Izstāde Tulpe 2015 organizēta sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību.

0 Komentāru