Tūkstošiem mobilo telefonu pārtop īstā automašīnā

0 Komentāru
Tūkstošiem mobilo telefonu pārtop īstā automašīnā
Foto: ekrānuzņēmums

Kāds Taivānas mākslinieks pēdējos četrus mēnešus pavadījis pie visai neparasta projekta. No 25 tūkstošiem mobilo tālruņu viņš ir izveidojis reāla lieluma automašīnu.

Kā skaidro projekta autors – taivāniešu mākslinieks Lins Pao, projekta mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību vides tīrībai. Mākslinieks vēlējās parādīt, ka atkritumus var pārstrādāt un pārvērst mākslas darbā. Lins skaidro, ka tā ir gluži kā statuja, kas ir lēnām un cītīgi jāgrebj. Savu jaunāko mākslas darbu viņš esot ”grebis” četrus mēnešus.

53 gadus vecais vīrs neparastās automašīnai izveidei ir iztērējis 30 tūkstošus ASV dolāru. Daļa no šīs naudas tika iztērēta ceļošanai, jo mobilos tālruņus taivānietis ieguvis, pēdējos četrus gadus ceļojot pa visu pasauli un meklējot vecus un vairs neizmantojamus telefonus. Pēc nepieciešamā telefonu skaita iegūšanas viņš tos sāka līmēt pie koka rāmja automašīnas formā.

Skulptūra sver aptuveni divas tonnas – pusotru tonnu no tā veido telefoni. Mobilo telefonu izkārtojumu galvenokārt noteica krāsas. Automašīnas krāsās ir attēlots vējš, ūdens un saule.

No mobilajiem telefoniem radītā automašīna nav Lina pirmais šāds projekts – 2006. gadā viņš no 100 tūkstoš bērnu knupīšiem izveidoja Ziemassvētku egli, bet vēl gadu iepriekš viņš savāca miljons pildspalvas un no tām izgatavoja Miera vārtus.

0 Komentāru