Tūkstošiem entuziastu met izaicinājumu forelēm

Komentāri
Tūkstošiem entuziastu met izaicinājumu forelēm
Foto: AFP/ Scanpix

Dienvidkorejā ar vērienu atklāts zemledus makšķerēšanas festivāls. Tas pulcējis tūkstošiem šīs nodarbes entuziastu no daudzām pasaules valstīm.

Spītējot salam, vairāk nekā 150 tūkstoši zemledus makšķernieku pulcējušies Dienvidkorejā, kur sācies ikgadējais zemledus makšķerēšanas festivāls. Tas notiek Gangvonas provincē 120 kilometrus uz ziemeļiem no galvaspilsētas Seulas. Makšķernieku galvenais loms ir forele. Nepacietīgākajiem ir iespēja zivis ķert ar rokām, īpaši izveidotā baseinā.

Festivāls ir ieguvis starptautisku popularitāti. Atklāšanas dienā bija ieradušies apmēram pieci tūkstoši viesu no ārzemēm.

Zemledus makšķerētāja no Francijas stāsta, ka nav cerējusi tikt pie loma, bet noķērusi veselas četras zivis, kuras turpat uz vietas arī pagatavos.

Festivāls, kas ilgs līdz 1. februārim, tiek rīkots kopš 2003. gada, un tas kļuvis par vienu no galvenajiem pasākumiem visas valsts mērogā. Tā rīkotāji lēš, ka kopumā festivālu būs apmeklējis vairāk nekā miljons viesu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl