Komentāri
Trīs pārgalvji dosies ekspedīcijā uz tālāko apdzīvoto vietu no Rīgas
Foto: Simon Bisson

Ekspedīcijas “Garākais ceļš uz tālāko vietu” ietvaros trīs piedzīvojumu meklētāji mēros ceļu līdz Pita salai, Jaunzēlandē, kas atrodas aptuveni 18010 kilometru attālumā un pasaules kartē ir uzskatāma par tālāko apdzīvoto vietu no Rīgas.

Biedrības “How Many Roads” organizētā ekspedīcija, kurai starts tiks dots 15. septembrī Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā, tiek rīkota ar mērķi veidot dokumentālu rakstu, fotogrāfiju un videostāstu sēriju par ceļojumu, tajā sastaptajiem cilvēkiem, iegūto pieredzi un iespaidiem, skaidro biedrības pārstāvis Dainis Pudelis.

Lai sasniegtu Pita salu, kas atrodas aptuveni 18010 kilometru attālumā pa gaisa līniju no Rīgas, ekspedīcijas dalībnieki plāno šķērsot visu Āzijas kontinentu, pēc iespējas atturoties no aviosabiedrību pakalpojumu izmantošanas. Ekspedīcijas galamērķi plānots sasniegts 2015. gada otrajā pusē, izmantojot dažādus pieejamos transporta veidus (dzelzceļa transportu, velotransportu, autotransportu, jūras transportu, u.c.). Ceļojuma galamērķī tiks uzstādīta ceļazīme ar norādi, ka šī ir tālākā apdzīvotā vieta no Latvijas galvaspilsētas Rīgas. Par Pita salas iedzīvotāju dzīvi, šīs vietas dabu un vēsturi veidotā dokumentāla filma plašākai publikai varētu tikt demonstrēta 2016. gadā.

Ekspedīcijas gaitā netiks akcentēti ierastie tūrisma galamērķi, bet gan meklētas vēl neredzētas un neapgūtas vietas. Par naktsmājām ceļotājiem visbiežāk kalpos līdzi paņemtā telts vai kāda viesmīlīga cilvēka piedāvātā pajumte, tāpat arī maltītes pārsvarā plānots gatavot pašu spēkiem. Ekspedīcijas laikā plānots paviesoties Baltkrievijā, Ukrainā (Krimā), Moldovā, Krievijā, Gruzijā, Armēnijā, Irānā, Pakistānā, Indijā, Šrilankā, Nepālā, Ķīnā, Hongkongā, Taizemē, Laosā, Kambodžā, Vjetnamā, Singapūrā, Indonēzijā, Malaizijā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Maršrutā iespējamas atsevišķas korekcijas, ņemot vērā drošības situāciju attiecīgajā reģionā.

Ekspedīcijas norisei varēs sekot līdzi biedrības interneta vietnē: www.hmroads.com un sociālajos tīklos facebook.com/HMRoads un twitter.com/HMRoads.

Lasi vēl