Tradicionālās sālsmaizes svinēšana citviet pasaulē Latvijas Namsaimnieks

0 Komentāru
Tradicionālās sālsmaizes svinēšana citviet pasaulē
pixabay.com

Lai gan kaimiņus atšķirībā no draugiem mēs izvēlēties nevaram, tas nebūt nenozīmē, ka nevaram izveidot draudzīgas attiecības ar tuvumā dzīvojošajiem. Tās varam veidot jau no pirmās tikšanās reizes, kas, starp citu, tiek atzīmēta visā pasaulē.

Jauno kaimiņu ”pieteikšanos” pasaulē atzīmē ārkārtīgi dažādi, piemēram, pasniedzot krēslu ar trim kājām, pēc iespējas lētākus roku dvielīšus vai labāko apkaimes restorānu ēdienkartes. Šeit esam apkopojuši vairākas jaunu kaimiņu uzņemšanas tradīcijas tuvākās un tālākās zemēs!

Indija

Foto: pexels.com

Indijā ierasts ciemakukulī sagādāt veģetāras veltes. Tāpat populāra ir jaunpienācēju aicināšana uz pusdienām vai vakariņām, kuru noslēgumā, tieši pirms prom došanās sievietei tiek pasniegta dāvana – tas var būt jebkas, sākot no saimniecībā noderīgām lietām un beidzot ar nacionālo sieviešu ietērpu sari.

Francija

Foto: unsplash.com

”L’apéritif” jeb īsāk ”l’apéro” – tā ir Francijā izplatīta pēcpusdienas uzkodu maltīte, kurā pasniedz sieru un sālītas desiņas. Tradicionāli tieši uz šo maltīti tiek uzaicināti jaunie kaimiņi, kuri savu jauno mājvietu izvēlējušies daudzdzīvokļu namos. Savukārt Francijas laukos, kur izplatītākas ir privātmājas, kaimiņi tiek aicināti uz kopīgu grilēšanu un ēdiena baudīšanu svaigā gaisā.

ASV

Foto: pexels.com

Amerikāņu klasika ir ierasties uz jaunā kaimiņu sliekšņa ar pļavas ziedu pušķi vai pašceptiem cepumiem. Tomēr, kas ir interesanti, tiek dāvāta kolekcija ar iecienīto restorānu ēdienkartēm, kas piedāvā iespēju pasūtīt ēdienus uz mājām. Labs kaimiņš nekavēsies padalīties arī ar informāciju par atkritumu izvešanu un šķirošanas iespējām.

Japāna

Foto: pexels.com

Tajā zemeslodes pusē pieņemts, ka jaunie iemītnieki apdāvina visu apkaimi, bet ar noteikumu, ka dāvana ir neliela, drīzāk simboliska, piemēram, roku dvielis. Pieticīgu dāvanu izvēle ir svarīga – vērtīgas dāvanas liktu japāņiem sajusties neērti, un, visticamākais, viņi tās gribētu atdot atpakaļ.

Itālija

Foto: unsplash.com

Lai atbrīvotu māju no nepatīkamas enerģijas un ļaunajiem gariem, itāļi kaimiņiem pasniedz slotu, lai jaunie iemītnieki varētu iztīrīt veco un būtu vieta jaunajam. Interesanti, ka jaunam pārim, pirmo reizi uzsākot dzīvot kopā, tiek pasniegti nevārīti rīsi, kas simbolizē auglību un svētību jaunajai mājvietai, un sveces, lai viņu dzīvē netrūktu gaismas, kā arī olīveļļa, kas simbolizē uzticību.

Krievija

Foto: pixabay.com

Jau senos laikos Krievijas ierēdņi, apciemojot vietējos ciematus, ievērojamākajiem viesiem pasniedza maizes klaipu un sāli. Laika gaitā šī paraža izplatījās pa visu Eiropu, un arī pie mums Latvijā tā ir iecienīta tradīcija, kā sveikt mājas jaunos iedzīvotājus. Maize simbolizē pārticību, savukārt sāls piešķir dzīvei garšu.

Kenija

Foto: unsplash.com

Krēsls ar trim kājām un tradicionāla mušu pletne no vērša astes – tās ir populārākās dāvanas, ko pasniegt jaunajam kaimiņam Luo ciltī Kenijā. Starp citu, šīs dāvanas saņēmis arī bijušais ASV prezidents Baraks Obama, kad pirmo reizi stājās amatā. Dāvanas viņam pasniedza vectēva sieva, kas bija Kenijas iedzīvotāja.

Vācija

Foto: pixabay.com

Senie vācu jūrnieki augstā godā turēja ozolu, to dēvējot par ”debesu koku”. Ozola zīles tika izvietotas pie logiem kā aizsardzība pret ļaunajiem gariem. Lai gan mūsdienās šī senā tradīcija nav saglabājusies, vācieši arvien uzņem jaunos apkaimes iedzīvotājus, viņus apdāvinot ar virtuves piederumiem, kas rotāti ar zīles attēliem vai izgrebumiem.

Veidu, kā sveikt jaunu kaimiņu, nudien netrūkst! Tomēr neaizmirsti par draudzīgām attiecībām arī ikdienā. Labs kaimiņš vienmēr atradīs laiku, lai novēlētu jauku dienu, pieturētu lifta durvis vai pat paglaudītu kaimiņienes suni. Jā, arī tādi šķietami sīkumi veido uzticamas un draudzīgas attiecības kaimiņu starpā. Un galu galā, pazīstami cilvēki ļauj mums justies droši par apkaimi, kurā dzīvojam.
Šeit būs arī pāris padomi, kā kļūt par foršāko kaimiņu jau šodien!

Piedāvājam Tev uzspēlēt spēli un noskaidrot, vai vari dzīvot labāk. Divi veiksminieki tiks pie dāvanu kartes 50 eiro vērtībā no veikala “K Senukai”.

Foto: Latvijas Namsaimnieks

0 Komentāru