Topošā juriste ar sapni par restorānu: pavāru šova finālistes Montas stāsts

Komentāri
Topošā juriste ar sapni par restorānu: pavāru šova finālistes Montas stāsts
Privātais arhīvs

Baltijas jauno pavāru sacensība ”Samsung Galaxy Dream Chef” ieiet finiša taisnē – otrdienas, 24. oktobra, vakarā gaidāms fināls. Viena no Latvijas pārstāvēm tajā ir Monta Meiere – meitene, kura studē tiesību zinātni, bet sapņo par savu restorānu.

Kā sarunā ar Skaties.lv atklāj Monta, ēst gatavošana ir viņas vaļasprieks jau no maza bērna kājas.

”Kad biju pavisam maza, regulāri gatavoju risoto. Tas bija apmēram trešajā klasē, recepte bija vienkārša un pašas izdomāta: rīsi ar zirņiem un krabju nūjiņām. Trešklasnieces risoto,” smejas Monta.

Jā, rīsi nereti salipuši, taču kāda gan nozīme – viņai pašai ļoti garšojis, bijis liels prieks gatavot, un mamma iedrošinājusi nebaidīties no neveiksmēm virtuvē.

Ar laiku jau gatavošana kļuvusi par ko vairāk nekā tikai hobiju. Pa vasarām Monta sākusi piestrādāt restorānos. ”Strādāju pie Laura Aleksejeva, esmu gatavojusi banketus ”Jaunajā vilnī”,” ar pieredzi palepoties var Monta.

Tajā pašā laikā viņa lepojas arī ar ”skološanos” pie vecmāmiņas laukos, cepot pīrāgus.

Interesanti, ka Monta izvēlējusies studēt sfērā, kas nu galīgi nav saistīta ar gatavošanu – viņa Rīgas Stradiņa universitātē apgūst tiesību zinātnes. Tas gan nemaina to, ka viņas sapnis ir un paliek saistīts ar gatavošanu.

”Es plānoju atvērt savu restorānu. Jums tā šķiet neprātīga ideja? Nē, tas nav tikai sapnis. Esmu pilnīgi droša, ka to kādu dienu izdarīšu,” tā Monta.

Nepalaid garām ”Samsung Galaxy Dream Chef” finālu un turi īkšķus par mūsu Montu!